Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kaimiņu pašvaldību pārstāvji vienoti iestājas pret reģionālo reformu 9

Bez ikdienas steigas un brīvprātīgi, pieņemot jau kopš atmodas laika sabiedriski aktīvā Jelgavā un Jelgavas novadā labi pazīstamā uzņēmēja Modra Jansona aicinājumu, sestdien Jelgavas novada pašvaldības administrācijas ēkas zālē pulcējās vairāki desmiti Jelgavas un Jelgavas novada, kā arī Ozolnieku novada pašvaldību darbinieku un deputātu. Sanākušie apsprieda, kā būtu jāvirzās valdības rosinātajai administratīvi teritoriālajai reformai (ATR). Starp klātesošajiem bija lietpratēji, kurus ATR tieši neskar – LLU profesore Baiba Rivža un Zemgales Nevalstisko organizāciju centra vadītājs Uldis Dūmiņš, kā arī sabiedriski aktīvais Andris Tomašūns –, taču viņu balsis šoreiz bija dzirdamas mazāk. Pašās pasākuma beigās vārds tika dots par ATR atbildīgā vides un reģionālās attīstības ministra padomniekam Madaram Lasmanim, kas, kā pats teica, bija ieradies uz šo pasākumu bez īpaša aicinājuma kā vienkāršs Jelgavas novada Vilces pagasta iedzīvotājs. Pēc viņa runas vēl pusstundu karstas diskusijas risinājās arī Jelgavas novada pašvaldības administrācijas ēkas 1. stāva foajē.

Foto: Ruslans Antropovs. Visu rakstu lasiet 7.novembra “Zemgales Ziņās”.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Liepa

Kurš par izmaiņām uztraucas vairāk vai krēslu turētāji vai iedzīvotāji.

pirms 11 dienām, 2019.11.07 11:05

pilsētnieks

tik nezin kāpēc visi atsaucas uz tautu. paprasiet tautai pirms apgalvojat.es par apvienošanos.

pirms 6 dienām, 2019.11.11 21:51

Vietvaru histērija

Izskatās, ka pēķšņi pašvaldību komandieri populistiski sajutušies "tauta" ar izfantazētu "tautas viedokli", lai gan trīc par pašu krēsliem.
Visi tie "argumenti", kas manīti (un kuros demagoģiski tiek putrotas valsts un pašvaldību funkcijas, lai biedētu nedomājošo pūli), neiztur kritiku...

pirms 11 dienām, 2019.11.07 11:19

Pensionāre novadā

Negribu, negribu, ka apvieno ar pilsētu. Neticu, ka pilsētai rūpēs lauku pensionāri,
Novadā neatstās nevienu vidusskolu, jo vajadzēs piepildīt Jelgavas skolas, bet līdz šim no Jelgavas daudzi brauc uz lauku skolām

pirms 11 dienām, 2019.11.07 12:50

no streikotājiem

pensionārei, liekas, ir slimība kuru vairs nevar izarstēt - demence!

pirms 11 dienām, 2019.11.07 13:06

skolotāja

Uz lauku skolām dodas tie kurus no pilsētas skolas ir izmetuši. Liela daļa lauku skolas gatavas pieņemt da jeb ko, lai tikai noturētos uz ūdens. Tie, kas atnāk uz lauku skolām ne tikai neceļ vispārējo līmeni, bet tieši otrādi viss biežāk degradē to.

pirms 10 dienām, 2019.11.08 08:31

13tā

Agrāk runāja par ķīniešu metodi skolās - sadzen vienā lielā amfiteātrī skolēnus un tev jāprot novadīt mācību stundu. Latviešu augstskolās arī izmēģināja to bez sagatavošanas, bez līdzekļiem tik daudz papīram kontroldarbos, bez nekā. Ja apvieno reģionus, tad jāzin kā bez zaudējumiem to jaunveidojumu pārvaldīt. Nekas pats no sevis nesakritīs savās vietās.
Vai tas ir 2.etaps ļaužu noplicināšanā, mērķos izvirzot populismu? 1. etaps sākās ar izglītības devalvēšanu skolās, mērķī izvirzot nesasniedzamu uzdevumu.

pirms 10 dienām, 2019.11.08 17:29

azalea

Apvienošana ir tas pats, kas pīrāgu cepšana ar 1. šķiras miltiem.

pirms 10 dienām, 2019.11.08 17:32

Vietējās ziņas