Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katoļu katedrālē atzīmē bīskapa Antona Justa 80 gadu jubileju 4

Jelgavas katoļu katedrāli un pēc tam Katehēzes centru svētdien piepildīja ļaudis, kuri vēlējās sveikt emeritēto jeb atvaļināto bīskapu Antonu Justu astoņdesmit dzīves un piecpadsmit bīskapa kārtā pavadītajos gados. «Esmu pateicīgs par divdesmit gadiem, ko esmu kalpojis Jelgavā, kas ir nozīmīgs izglītības un kultūras centrs,» saņemot apsveikumus, sacīja jubilārs.

Stāstot par dzīvi pēc Jelgavas diecēzes vadītāja amata atstāšanas pērnā gada septembrī, A.Justs atklāja, ka divus mēnešus ciemojies pie sev tuviem ticības brāļiem un māsām ASV, kur kalpojis lielāko mūža daļu. Viņš neesot gribējis «maisīties pa kājām» jaunajam bīskapam Edvardam Pavlovskim, ar kuru gan nekādu domstarpību neesot. A.Justs solīja Jelgavas diecēzi nepamest, jo tai viņu «pielaulājis» pāvests Jānis Pāvils II. «Viņa doto gredzenu Lielupē es nemetīšu,» ar smaidu piebilda jubilārs.  Sveicēju runās izskanēja gan pateicības vārdi, gan arī bažas, ka bīskaps A.Justs varētu uz ilgāku laiku aizbraukt. «Mēs ļoti gaidījām viņu atgriežamies no Amerikas un ļoti gribam, lai viņš nebrauktu prom,» «Ziņām» sacīja draudzes locekle Olga Anspoka. Savukārt seminārists Aivars Līcis vēlēja jubilāram atrast jaunas iespējas. Viņš minēja, ka arī kardināls Jozefs Racingers bija domājis emeritēties, kad, apstākļiem mainoties, tika ievēlēts par Romas pāvestu. Jaunais Jelgavas diecēzes vadītājs bīskaps Edvards Pavlovskis atzina, ka nav vienkārši amatā nomainīt Antonu Justu, kurš izcili pildīja savus pienākumus.   Jubilejā bīskapu A.Justu sveica radi, uzņēmēji, izglītības darbinieki, mediķi, draudzes un garīdzniecības pārstāvji, kā arī pilsētas mērs Andris Rāviņš, Jelgavas un Ozolnieku novadu pašvaldību vadītāji Ziedonis Caune un Māris Ainārs.    Antons Justs dzimis 1931. gada 22.novembrī Latgalē, Varakļānu pagasta Šķēļu sādžā. Kopā ar vecākiem 1944. gada vasarā viņš emigrēja uz Rietumiem, kur ar izcilību ieguva teoloģisku izglītību. Par priesteri viņš tika iesvētīts 1960. gadā un no 1962. līdz 1992. gadam kalpoja ASV. 1992.gadā, atsaucoties arhibīskapa Jāņa Pujata aicinājumam, A.Justs atgriezās Latvijā un strādāja par profesoru un rektoru Rīgas Garīgajā seminārā. No 1996. līdz 2011.gadam viņš vadīja jaunizveidoto Jelgavas diecēzi. Saskaņā ar Vatikāna likumiem, sasniedzot 80 gadu vecumu, bīskaps lūdza pāvestu atbrīvot no amata, un 2011. gada 10. septembrī viņu tajā nomainīja bīskaps E.Pavlovskis. A.Justs Jelgavā turpina vadīt dievkalpojumus un 2011. gadā ir ievēlēts par Bīskapu konferences vadītāju.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

presei gan vajadzētu lietas precizēt un rakstīt līdz galam: bīskapi atlūgumu raksta 75 gadu vecumā. Jelgavas gadījumā ļoti ilgi un izmisīgi tika meklēts jauns kandidāts. Un A.Justs gan tikai ievēlēts par Konferences šefu, bet tomēr, zaudējot Jelgavas bīskapa amatu, zaudēja aŗi Konferences priekšsēdētāja amatu.
Bet visu cieņu bīskapam Justam - daudzi šai draudzē izplatīja baumas par vinā aizbraukšanu, bet no vinā paša tāda doma pat nenāca.. un tie, kas viņu patiešām pazīst, vienmeŗ labi zināja, ka viņš nu nemuks uz "iespēju zemi - Ameriku", lai baudītu saulainas vecumdienas...

pirms 6 gadiem, 2012.01.09 13:04

?

Vai tad nevarēja ielikt kādu jubilāra bildi? Baznīcā bija tik skaisti!
Ja laicīgie politiķi ievērotu kristīgās vērtības, tauta būtu tikai ieguvēja.

pirms 6 gadiem, 2012.01.09 12:05

Ak

Jā, tik uzkrītoša sevis cildināšana un biežā pilsētas mērijas piesaukšana pateicībā...?Tā teikt, drusku liekulīgi.

pirms 6 gadiem, 2012.01.09 11:22

Ek

...un tā izpaužas "Vicarius Christi" baznīcas patiesā daba... nemirstīgā lepnības cildināšana un brāļošanās ar laicīgajiem politiķiem... ;)

pirms 6 gadiem, 2012.01.09 08:28

Vietējās ziņas