Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kontrtenors Sergejs Jēgers mudina palīdzēt sarūpēt brilles «Zemgales» senioriem

Kontrtenors Sergejs Jēgers kopā ar optikas studiju «Lonija» aicina ikvienu iedzīvotāju iesaistīties atbalsta akcijā, sarūpējot brilles un saulesbrilles aprūpes centra «Zemgale» senioriem. Akciju atbalstīt iespējams, atnesot uz studiju «Lonija» (Blaumaņa 30, Rīgā) optiskās brilles vai saulesbrilles, kas pašiem vairs nav noderīgas, taču senioriem ļaus pilnvērtīgi baudīt ikdienu un atpūtu kā brīvā dabā, tā lasot vai, piemēram, darinot rokdarbus.

Ozolnieku novada pašvaldības sociālās aprūpes centrā «Zemgale» savu ikdienu vada kopumā 300 senioru. Savas rocības robežās aprūpes centrs meklē iespējas apgādāt savus seniorus ar viņiem tik ļoti nepieciešamajām brillēm, tomēr ierobežotais budžets lielākoties tiek novirzīts regulārām redzes pārbaudēm un acu kopšanas līdzekļiem, zālēm. Piemērotu optisko briļļu un saulesbriļļu iztrūkums liedz senioriem pilnvērtīgi baudīt ikdienu un aprūpes centra piedāvātās atpūtas iespējas. Vecāka gada gājuma cilvēkiem ir grūtības lasīt grāmatas, preses izdevumus jaunizveidotajā bibliotēkā, tāpat veikt smalkus darbus, radīt rokdarbus. Uzturoties ārpus telpām, acis jutīgi reaģē uz dienas gaismu. Līdzīgā situācijā ir arī paši seniori, kuri ierobežotās rocības dēļ nevar atvēlēt līdzekļus vajadzīgo briļļu iegādei.

Optikas studijas «Lonija» radītāja Lonija Kossoviča informē: «Optiskās brilles var pielāgot arī citam lietotājam, piemeklējot tieši tādas, kas atbilst līdzvērtīgiem redzes parametriem. Līdz ar gadiem, mūsu acis kļūst krietni jutīgākas. Kaut, piemēram, izejot ārā, kad spīd spoža saule un gaismas stari atstarojas no mitra asfalta vai sniega klājuma, mēs mēdzam piemiegt acis, jo apžilbstam, acis asaro un rodas redzes diskomforts. Seniora vecumā acis ir kļuvušas vēl jutīgākas, tostarp tās nereti sirgst ar tādām acu kaitēm kā katarakta, glaukoma. Dažiem jau ir veiktas acu operācijas, un šajā brīdī ārsti nozīmē nēsāt saulesbrilles, dodoties ārā. Ne vienmēr galvenais nosacījums ir spožie un kaitīgie saules stari, jo kaitīgais ultravioletais starojums nonāk uz zemes arī dienās, kad saule paslēpusies aiz mākoņiem.»

Mājās uzkrājam lietas, ko vairs nemēdzam izmantot, taču bieži pat nevaram iedomāties, ka tās kādam citam var palīdzēt un atvieglot ikdienu, uzlabot dzīves kvalitāti. Līdzīgi ir ar optiskās korekcijas brillēm un saulesbrillēm. Atdāvātās brilles tiks sakoptas, atjaunotas un sagatavotas tā, lai seniori tās var izmatot pilnvērtīgi. Ja būs nepieciešams – ziedoto briļļu ietvaros tiks ievietotas atbilstoša stipruma briļļu lēcas, ja starp atdāvātajām brillēm kādam no senioriem netiks atrastas pilnībā piemērotas brilles.

Atbalsta akcijas iniciators, kontrtenors Sergejs Jēgers aicina: «Ar labiem darbiem nav jānodarbojas tikai Ziemassvētkos, to var darīt visu cauru gadu. Ar ikviena ziedotāja palīdzību brilles iegūs otro iespēju «dzīvot», palīdzēt ieraudzīt un būt noderīgām. Lielu paldies saku pirmajiem akcijas atbalstītājiem, maniem draugiem. Ceru, ka viņu rādītais piemērs kļūs par paraugu arī citiem līdzcilvēkiem, palīdzot realizēt šo mūsu kopīgo ieceri un labo darbu!»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas