Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Korporanti skolās un pilsētas ielās mudinās iet uz referendumu 36

Piecus kilometrus sarkanbaltu lentīšu šonedēļ locīs Jelgavas korporanti, LLU studenti un brīvprātīgie, lai lentītes referenduma nedēļā dāvinātu jelgavniekiem un aicinātu piespraust pie mēteļa atloka, esot lepniem par savu valsti un valodu.

«Šādi mēs varam parādīt kopības sajūtu, attieksmi un patriotismu. Mums jābūt lepniem, ka mums ir sava valsts, valoda un karogs, ko godināt,» pārliecināts studentu korporācijas «Ventonia» filistrs Arnis Razminovičs, akcijas iniciators, aicinot atbalstīt akciju «Mūs vieno latviešu valoda».17.februārī abu pie LLU atjaunoto studentu korporāciju «Ventonia» un «Fraternitas Imantica» biedri, kā arī Latvijas Universitātes studenšu korporācijas «Gundega» un «Varavīksne» biedres Jelgavā dalīs lentītes. Rīkotāji skaidro, ka ar lentītēm grib apjozt visu Jelgavu tāpēc dalīšana notiks arī pilsētas mikrorajonos, pašvaldības un valsts iestādēs, sabiedriskajās organizācijās.«Studentu korporācijas parasti neiesaistās valsts politikā, tomēr Latvijas vēsturē bijuši vairāki izņēmumi – iesaistīšanās Latvijas Republikas proklamēšanā un Studentu rotas izveide. Šī ir trešā reize, kad korporācijas nevar vienaldzīgi noraudzīties uz notiekošo, jo šo organizāciju mērķis vienmēr ir bijis iestāties par demokrātisku Latviju, savas tautas, valodas un kultūras saglabāšanu,» skaidro viena no akcijas rīkotājām, korporācijas «Gundega» kamiltone Sandra Grigorjeva, piebilstot, ka akciju finansē korporanti no personīgiem līdzekļiem, nepārstāvot kādus politiskos spēkus.Korporanti izvērš arī informatīvu kampaņu – universitātē, uzrunājot studentus un mācībspēkus, skolās – skolēnus un skolotājus, jelgavniekus sabiedriskajās organizācijās, aicinot nebūt apātiskiem un piedalīties referendumā. Tiesa, ne visas skolas ir gatavas uzņemt studentus. Par to, kā arī par krievu studentu korporāciju attieksmi, plašāk varēs lasīt ceturtdienas, 9.februāra laikraksta «Zemgales Ziņas» numurā.Studentu korporācijas ir apolitiskas, patriotiskas mūža organizācijas, kuras apvieno vienas tautības studentus un absolventus uz nacionāliem un draudzības pamatiem. Korporācijas «Ventonia» seniors Kristaps Šēnfelds ir pārliecināts, ka biedri ne tikai aicinās citus piedalīties, bet arī paši noteikti ies uz atbalstīs latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu. Jelgavas korporanti referendumu plāno apmeklēt kopīgi.

Pievieno komentāru

Komentāri 36

M.Tisenkopfs

Lasot daudzu xxx komentārus man ir tikai viena doma, vai Jūs varat to pateikt atklāti, vai arī tikai neslēpjoties zem kaut kādiem nikiem un gudri gvelzt! Nākiet izrunāsim radušos situāciju, atklāti, neslēpjoties zem maskām!

pirms 6 gadiem, 2012.02.12 20:44

mjā.....

nav ko darīt cilvēkiem, goda vārds....

pirms 6 gadiem, 2012.02.10 20:04

Niks

Paldies studentu korporācijām! Skumji lasīt dažu pamuļķu komentārus.

pirms 6 gadiem, 2012.02.10 11:22

Arnis

Nu žēl man tādu kā "skaidrāk nevar", gribētos cerēt, ka vismaz viņu bērni kādreiz iedzīvosies Latvijā, un jutīsies kā Latvijas tauta.

pirms 6 gadiem, 2012.02.09 18:16

Skaidrāk nevar

Arī es 18.februārī iešu kopā ar savu ģimeni uz vēlēšanu iecirkni - balsosim PAR.

pirms 6 gadiem, 2012.02.09 11:08

Arnis

prieks, ka ir tādi kā "vienkārši un skaidri" kas zina kā balsot un ies un balsos!

pirms 6 gadiem, 2012.02.09 09:33

Vienkārši un skaidri

Sestdien, 18.februārī ikvienam Latvijas pilsonim - vēlētājam jādodas uz Vēlēšanu iecirkni un jāizpilda savs PILSOŅA pienākums - jāizdara SAVA IZVĒLE- balsot PRET krievu valodu kā 2.valsts valodu vai "par"...
Krievi pie krūtežas sprauž krievu Geoga lentītes, bet latvieši nu māžojas nopakaļ un nu liks sava veida lentītes ...
Nezinu kam jānotiek, lai iar to lentīti, ko studenti loka, staigātu publiskā telpā ...
Es vnk 18.februārī iešu uz Vēlēšanu iecirkni un balsošu PRET krievu valodu kā 2.valsts valodu un nevienam NEVAJAG mani aģitēt kas man jādara ...

pirms 6 gadiem, 2012.02.09 00:57

s

...tā lentīšu dalīšana tiešām tāda pamuļķu būšana, bet tā korporeļu būšana nekad nekādu nopietnu iespaidu nav radījusi,...tik cik paši pielūdz savas cepures krāsas un iesvēta viens otru kādās tur kārtās....

pirms 6 gadiem, 2012.02.08 23:34

to Miitawai atbilde

Kādā sakārā te vispār parazītu sēnes? Te ir raksts par referendumu, kad būs par tavām parazītsēnēm, tad arī piekāp vēlreiz, taču pagaidām pastāvi pie ratiem ar savu pārgudro vāvuļošanu!

pirms 6 gadiem, 2012.02.08 22:12

Miitawai atbilde

Miitawa - nesapratu, kam satrauc studenti ar lentēm? Kādā sakarā te vispār brūnas lentes?

Cilvēki, raktām uz Tautas balsi, sakarā ar "PARAZĪTU SĒŅU bodes aizklapējumu!!! Nevajag pa tukšo pļāpāt!

pirms 6 gadiem, 2012.02.08 21:30

Miitawa

Nez kāpēc jelgavnieci tā satrauc studentu aktivitātes... Vai tad tikai ar brūni melnajām lentītēm skraidīt ir labi? neviens nebalsos pret krievu valodu- tas nemaz arī nebūtu iespējams, kur ir milzīga teritorija blakus ar miljoniem krievu un citu pārkrievoto tautību pārstāvjiem. Balsosim pret krievu valodu kā otru valsts valodu Latvijā!

pirms 6 gadiem, 2012.02.08 19:52

viens

Starp studentu korporācijām ASV un Latvijā (Vācijā, Igaunijā) ir būtiska atšķirība. Kaut gan par ASV korporācijām mēs priekšstatu gūstam galvenokārt no Holivudas filmām, kas nekad nav izcēlušās ar objektivitāti.

pirms 6 gadiem, 2012.02.08 18:20

ha

ja nemaldos vai tik Amerika nenotiek protestu akcijas pret korporacijam!

pirms 6 gadiem, 2012.02.08 17:53

Jelgavniecei

Ir tiešām apsveicami, ka Jūs šī visas lietas esat darījusi, lai izskaustu "sēņu" tirgošanu, taču ir mazliet aprobežoti un nepamatoti pārmest korporantiem, ka arī viņi nedara to pašu. Kā jau iepriekšējos komentāros tika minēts, korporācijas nav ne policija, ne sociālai dienests, kas publiski cīnās ar pasaules netaisnībām. Viņiem ir savas tradīcijas un lietas, par kurām viņi iestājas un aizstāv. Tik pat labi Jūs kādas skolas skolas skolotājam varat pārmest, kāpēc viņš necīnās ar tiem pašiem "sēņu" tirgotājiem. Lielākā daļa no korporantiem ir strādājoši cilvēki, un pieļauju, ka pat tajā pašā policijā, un ne tikai, ir kāds no viņiem, kurš pēc jūsu zvana tagad nodarbojas ar narkotiku apkarošanu. Tieši tāpēc cilvēkam ir jāatīsta sevī ne tikai apziņa, ka jāperas pa nātrēm, bet arī ir kādas augstākas vērtības, kas sevī jāizkopj. Visu cieņu Jums, bet būsim lūdzu korektāki viens pret otru.

pirms 6 gadiem, 2012.02.08 17:37

auditors cien. Jelgavniecei

Korporācijas aizpilda robu, kas jau ilgstoši pastāv valstī - ieaudzina jauniešos patriotisku un mīlestību pret savu zemi. Papildus gribu uzsvērt, ka korporācijas ir nacionālas nevis nacionālistiskas vai nacistiskas organizācijas.
Korporācijas neaizstās ne skolu, ne ģimeni, bet kopīgi ar tām palīdz jauniešos veidot izpratni par morāli un ētiku. Savukārt izpratne par notikumiem Latvijā un pasaulē ir pilnībā atkarīga no katra indivīta izglītības, kultūras un informētības līmeņa.
Piemēram, Jūs runājat par globālajām problēmān, bet asociējat tās tikai ar norisēm Latvijā. Diemžēl, bet problēmas mūsu valstī ir tieši saistītas ar ģeopolitiku un ačgārno ekonomisko sistēmu. Vai Jums ir nācies ko dzirdēt par mārslīgo preču novecošanu uz kuru balstās visa pasaules ekonomika, vai par naudas būtību un tās reālajiem īpašniekiem ? Ja jā, tad Jums ir paveicies, jo vairums iedzīvotāju to nezina, tāpēc, ka par tādām lietām sabiedrībai NAV jāzina.
Lielākā problēma, kas pašlaik pastāv Latvijā, ir zemais valsts vadītāju izglītības un kvalifikācijas līmenis, kā rezultātā valstij nav ne mērķu, uz kuriem virzīties, ne stratēģijas, kā to sasniegt. Vienīgais, ko mūsu vadoņi dara, ir sistemātiska vadības struktūras reformēšana, kas ne pie kā laba novest nevar.
Attiecībā uz valodām gribu piebilst, ka man arī nav nekas ne pret vienu no tām, labprāt lasu grāmats krievu valodā, bet uzskatu, ka Latvijā valsts valodai ir jābūt vienai - latviešu valodai.

pirms 6 gadiem, 2012.02.08 16:12

Laime un prieks

Balsošo PAR :) Balsošu un viss!

aaaa Korporanti, iesaku Jums uz tām lentām vēl ar drukātiem burtiem uzspiest uzrakstus PAR un PRET. Tad cilvēki tā smuki ies un leposies ar savu izvēli. Tas būtu feini :D

pirms 6 gadiem, 2012.02.08 15:06

turpinājums...

Nejau valoda dos ekonomisko uzplaukumu. Es neesmu ne pret vienu valodu. Lai visas pastāv.

Gribu teikt, ka tagad pastāv daudz lielākas globālās problēmas, kas jārisina - tas ir Latvijas uzplaukums, darba nodrošināšana u.c.

TĀPĒC - ne dr. Zatlera, ne tagadējais referendums neko nedos. Kāpēc ir jātērē nauda??? Nu nevajag nekur mudināt cilvēkiem iet! Viņiem pašiem ir savs prāts. Kāpēc ir jāuspiež iet balsot.

pirms 6 gadiem, 2012.02.08 15:01

Jelgavniece god. R.Bataragam

"lai TU un arī citi aizdomātos vai sāktu apzināties, ka mūsu valsts un valoda ir svēta, ka ar to varam lepoties un pateikties cilvēkiem, kuru dēļ tas viss mums ir. ""
1) Kas mums IR! Valoda un "tas viss" - kas tas? NU nav nekā mums - valoda ir visām tautām, ar to nelepojas ,tas vienkārši ir un viss. Jālepojas būtu at valsts attīstību.
Eiropas Savienība ir savākusi to visu, ko jūs sakāt, to svēto - uzņemumi aizvērti!! Par svētais Jelgavas cukurs vairs nepastāv.

2) Sociālais līmenis - ir nožēlojami, ka jūs dodat cilvēkam lentīti ar savu patriotismu - šādā veidā vēl vairāk apsmejot cilvēku, kam nav iztikas līdzekļu. Vai viņš no tā būs paēdis?

3) Parazītu sēņu tirgošana - ESMU izdarījusi , tiei tāpēc lūdzu to arī no Jums. Esmu apzvanījusi Domi, 'tika apziņota Pašvaldības policija, tagad cīnos ar to, lai šo vietu aizklapē, jo sākšu ar to iestādi ,kas izdeva licenci tirogšanai'.

P.S. Uzsveru, ka NEJAU VALODA

pirms 6 gadiem, 2012.02.08 14:57

Jelgavniece god. R.Bataragam

"lai TU un arī citi aizdomātos vai sāktu apzināties, ka mūsu valsts un valoda ir svēta, ka ar to varam lepoties un pateikties cilvēkiem, kuru dēļ tas viss mums ir. ""
1) Kas mums IR! Valoda un "tas viss" - kas tas? NU nav nekā mums - valoda ir visām tautām, ar to nelepojas ,tas vienkārši ir un viss. Jālepojas būtu at valsts attīstību.
Eiropas Savienība ir savākusi to visu, ko jūs sakāt, to svēto - uzņemumi aizvērti!! Par svētais Jelgavas cukurs vairs nepastāv.

2) Sociālais līmenis - ir nožēlojami, ka jūs dodat cilvēkam lentīti ar savu patriotismu - šādā veidā vēl vairāk apsmejot cilvēku, kam nav iztikas līdzekļu. Vai viņš no tā būs paēdis?

3) Parazītu sēņu tirgošana - ESMU izdarījusi , tiei tāpēc lūdzu to arī no Jums. Esmu apzvanījusi Domi, 'tika apziņota Pašvaldības policija, tagad cīnos ar to, lai šo vietu aizklapē, jo sākšu ar to iestādi ,kas izdeva licenci tirogšanai'.

P.S. Uzsveru, ka NEJAU VALODA

pirms 6 gadiem, 2012.02.08 14:57

Ralfs Batarags to Jelgavniece

Jā, vārds "korporelis" ir latviešu valodas vārds, žēl, ja tu to nezini.
Mēs "skraidām ar lentām" , lai TU un arī citi aizdomātos vai sāktu apzināties, ka mūsu valsts un valoda ir svēta, ka ar to varam lepoties un pateikties cilvēkiem, kuru dēļ tas viss mums ir.

Man ir prieks par visiem patriotiem, kas zina, ka mūsu zeme ir Latvija un mūsu valoda - latviešu valoda. Satiekot kādu bezpajumtnieku, dodu lentīti arī viņam, jo sociālais līmenis vai kāda cita piederība šeit neko nenozīmē.

Uz jautājumu kādēļ mēs tā vietā necīnāmies ar sociālajām problēmām, varu tev uzdot pretjautājumu: ko Tu esi izdarījusi šo problēmu labā? Vai tu vispār kaut ko esi darījusi sabiedrības labā?

pirms 6 gadiem, 2012.02.08 14:23

Vietējās ziņas