Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kultūras zīmi «Latviskais mantojums» un vides kvalitātes zīmi «Zaļais sertifikāts» saņems arī mūspuses saimniecības

Vairākas mūspuses saimniecības ir to vidū, kas nākamā gada sākumā saņems kultūras zīmi «Latviskais mantojums» un vides kvalitātes zīmi «Zaļais sertifikāts», informē Latvijas Lauku tūrisma asociācijas «Lauku ceļotājs» prezidente Asnāte Ziemele.

To 19 lauku tūrisma uzņēmēju vidū, kam kultūras ministre Dace Melbārde 11. janvārī pasniegs zīmi «Latviskais mantojums», ir lauku sēta «Caunītes» Ozolnieku novadā (saimniecība zīmi saņems par latvisko tradīciju daudzināšanu un kopšanu) un maiznīca «Svētes maize» Jelgavas novadā (par maizes daudzināšanu).

Savukārt 12. janvārī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš ir izraudzīts par Zaļā sertifikāta patronu, vides kvalitātes zīmi pasniegs 35 lauku tūrisma saimniecībām, kas to saņems no jauna vai kam tā tiks pagarināta. Zīmes saņēmēju vidū arī Jelgavas novada viesu māja «Senlīči».

Kultūras zīme «Latviskais mantojums» izveidota pēc Latvijas lauku tūrisma asociācijas «Lauku ceļotājs» iniciatīvas un sadarbībā ar Kultūras ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību kopš 2013. gada tiek piešķirta lauku tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā, iekļauj mūsdienu dzīvē un rāda apmeklētājiem latviskās kultūras un sadzīves tradicionālās vērtības. Pēc šīs zīmes var pazīt vietas, kur saimnieki apmeklētājiem ir gatavi rādīt un stāstīt, cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes, svinēt latviskos svētkus. Kopumā zīmi saņēmušas nu jau 73 saimniecības Latvijā. Ar tām var iepazīties ŠEIT

Savukārt Zaļais sertifikāts ir to lauku tūrisma saimniecību vides kvalitātes zīme, kurās ievēro zaļas saimniekošanas principus, saudzējot resursus, veidojot videi un vietējai kopienai draudzīgu tūrisma piedāvājumu. Sertifikāta piešķiršanu apstiprina īpaša vides un tūrisma ekspertu komisija, kas darbojas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārraudzībā. Sertifikāts tiek piešķirts uz trim gadiem, pēc tam notiek atkārtota saimniecību pārbaude un sertifikāta pagarināšana. Lauku tūrisma naktsmītnēs, kurām piešķirts Zaļais sertifikāts, viss rūpīgi pārdomāts, lai saimniekošana būtu draudzīga videi, bet atpūta ērta un patīkama cilvēkam. Sertificētās saimniecības zaļā un veselīgā dzīvesveida piekritējiem atpazīstamas ar zīmola nosaukumu «Zaļās brīvdienas». Zaļā sertifikāta saimniecību vērtēšana notiek ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu. Vairāk informācijas par saimniecībām atradīsiet ŠEIT.

Biedrība «Lauku ceļotājs» ir vecākā un spēcīgākā lauku tūrisma organizācija Latvijā, tā dibināta 1993. gadā. Biedrības mērķis ir attīstīt Latvijas lauku tūrismu, sadarbojoties ar pašvaldību, lauksaimniecības, dabas aizsardzības un citu nozaru pārstāvjiem. «Lauku ceļotājs» pārstāv savu biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma. «Lauku ceļotāja» biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji, pašvaldības, valsts iestāžu un organizāciju struktūrvienības visā Latvijā.


Foto: svetes.lv

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas