Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labākās prezidenta runas autoru vidū arī mūspuses jaunieši

Skolēnu radošo darbu konkursa «Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā» uzvarētāju vidū ir arī Jelgavas un Dobeles jaunieši, kurus kopā ar vēl astoņu darbu autoriem Valsts prezidents Raimonds Vējonis apbalvos trešdien, 9. novembrī, pulksten 16.30 Rīgas pilī, informē Valsts prezidenta kanceleja.

Konkursa žūrija par labāko darbu autoriem šogad atzina Darju Bernikovu no Jelgavas 2. pamatskolas 7. klases; Igoru Lobzanovu no Dobeles 1. vidusskolas 7. klases; Angelinu Germanoviču, Jelizavetu Korotkovu un Kristapu Isodu no Ilūkstes 1. vidusskolas 12. klases; Dāvidu Rubenu no Rudzātu vidusskolas 9. klases; Diānu Heisleri no Rīgas 64 vidusskolas 11. klases; Eniu Špakovsku no Rīgas Igauņu pamatskolas 7. klases; Katrīnu Taupmani no Siguldas Valsts ģimnāzijas 8. klases; Kristīni Vinokurovu, Danielu Čapķeviču un Airitu Olehnoviču no Dagdas vidusskolas 10. klases; Rihardu Tuku no Saldus novada Druvas vidusskolas 11. klases; Romānu Gagunovu no Rīgas 19. vidusskolas 12. klases.

Desmit labāko darbu autori saņems piemiņas balvas. Tāpat pasākuma laikā tiks nosaukti trīs labāko darbu autori, kuriem 18. novembrī būs iespēja piedalīties svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī un kuru darbi tiks iekļauti svētku programmā.

Kopumā konkursam šogad tika iesūtītas 274 esejas un 25 video uzrunas.

Valsts prezidenta kanceleja konkursu rīko, lai veicinātu Latvijas skolēnu patriotismu un pilsonisko līdzdalību, kā arī sekmētu interesi par valstiskumu un Valsts prezidenta institūciju. Tajā bija aicināti piedalīties Latvijas skolu 5.–12. klašu skolēni, esejas vai video formātā sagatavojot savu uzrunu Latvijas dzimšanas dienā 18. novembrī, ko viņi teiktu, ja būtu Valsts prezidents.

Radošos darbus vērtēja žūrijas komisija – Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieks Jānis Pleps, Valsts prezidenta kancelejas Preses dienesta vadītāja Ilze Salna, Valsts prezidenta Sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupas vadītāja Liesma Ose, Latvijas Universitātes asociētais profesors Ivars Ījabs un Rīgas Stradiņa universitātes docents Klāvs Sedlenieks.


Foto: president.lv

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas