Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labiekārtos četrus Zemgales un Ziemeļlietuvas muižu un piļu parkus 1

Īstenojot Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas atbalstīto projektu "Aizraujošs ceļojums muižu parkos četros gadalaikos", četros Zemgales un Ziemeļlietuvas muižu un piļu parkos paredzēti labiekārtošanas darbi, aģentūru LETA informēja Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis.

Projekta vadošais partneris ir Jelgavas novada pašvaldība, bet partneri – ZPR, Kokneses novada pašvaldība, Rokišķu Reģionālais muzejs un Pakrojas rajona pašvaldība. Ieviešot projektu, Zemgales un Ziemeļlietuvas muižu un piļu parkos iecerēts novērtēt esošo situāciju to saglabāšanā un turpmākās izmantošanas potenciālu un apkopot labās prakses piemērus parku pārvaldībā. Līdztekus tam notiks četru piļu un muižu parku sakopšana un labiekārtošana, to vēsturisko veidolu atdzīvināšana saskaņā ar atbilstīgā laikmeta tradīcijām, notiks apsaimniekošanas plānu izveide, dižkoku marķēšana, celiņu, apgaismojuma, taku, atpūtas vietu ierīkošana, strūklaku, norādes zīmju, mazās arhitektūras formu uzstādīšana un citi darbi. Vēl projekta gaitā izstrādās un ieviesīs Kokneses pils parka inventarizācijas un Elejas muižas parka pārvaldības plānu, taps īpaša izglītības programma.

Projektā iecerēts organizēt septiņu dienu mācības parku apsaimniekotājiem par ES un valsts politiku, reģionālā un vietējā līmeņa instrumentiem parku attīstībai un uzturēšanai, par starptautisko pieredzi seno parku saglabāšanā un kopšanā. Tāpat notiks divu dienu mācības tūrisma nozares profesionāļiem par veicamajiem pasākumiem ceļotāju piesaistē ārpus sezonas laikā, par jaunākajām tendencēm interneta tūrisma vietņu uzturēšanā, metodēm parku potenciāla izmantošanas un mērķauditorijas identificēšanā un sasniegšanā. Projekta ieviešana rezultēsies arī ar trīs jaunu kopīgu tūrisma maršrutu izstrādi un "4SeasonsParks" atlaižu kartes ieviešanu. Ieviešanas noslēguma fāzē notiks starptautiska konference "Latvijas un Lietuvas piļu un muižu parki: pagātne, tagadne un nākotnes perspektīvas".

Viena no projekta ekspertēm arhitektūras zinātņu doktore LLU zinātniece Kristīne Dreija savā promocijas darbā "Latvijas vēsturiskie dārzi un parki mūsdienu lauku ainavā" atzīst, ka vēsturisko dārzu un parku kultūras un dabas mantojuma optimāla aizsardzība, pārvaldība un attīstības plānošana ir iespējama tikai ar kultūrvēsturiskās vides pilnīgu izpratni un ilgtspējīgas attīstības stratēģiju izstrādi. Tāpēc arī jaunā projekta galvenais mērķis ir veicināt kultūrvēstures objektu ilgtspēju, palielināt to pievilcību apmeklētājiem.

Projekta ieviešana ilgs līdz 2020. gada 29. februārim. Kopējais finansējums ir 692 347 eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 588 410 eiro.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

vārds

**** kaut kāds. Pie****arits vesels raksts, bet kurus parkus sakops uzrakstīts tā arī nav!

pirms gada, 2018.05.22 10:37

Vietējās ziņas