Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labklājības ministrija nepiekrīt VSAC «Zemgale» direktoram, ka nelikumīgi iegūtais audioieraksts traucējis atbilstoši sodīt aprūpētājas

Labklājības ministrija (LM) nepiekrīt valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) «Zemgale» direktora Ilgoņa Leišavnieka paustajam, ka nelikumīgi iegūtais audioieraksts neļāva atbilstoši sodīt aprūpētājas par viņu prettiesisko rīcību, ziņo aģentūra LETA.

Kā informējusi LM pārstāve Viktorija Buraka, konkrētajā gadījumā ieraksta tiesiskumam nav nozīmes, jo laikā, kad aprūpes centrā tika veikta pārbaude, abas aprūpētājas atzinušas, ka ierakstā dzirdamas tieši viņas, un nav noliegušas neko no tā, kas tajā dzirdams. V.Buraka norādīja, ka līdz ar to ir konstatēta aprūpētāju prettiesiskā rīcība, par kuru tad arī bijis adekvāti jāsoda.

Tādēļ pret I.Leišavnieku tiks izskatīta disciplinārlieta, un ministrija atkarībā no lietas apstākļiem pieņems lēmumu.

«Ziņas» jau rakstīja, ka pret I.Leišavnieku Labklājības ministrija ierosinājusi disciplinārlietu pēc kāda gadījuma VSAC «Zemgale» filiālē «Lielbērze» pērnā gada 30. jūlijā, kad divas aprūpētājas komunikācijā ar klientu un viņa radinieci lietojušas nepieņemamu leksiku, bet I.Leišavnieks atlaišanas vietā nolēmis darbinieces sodīt ar piezīmi. I.Leišavnieks savu rīcību «Ziņām» pamatoja ar to, ka nevar atlaist darbinieces uz nelikumīgi veiktu ierakstu pamata. Viņš arī norādīja, ka situācija ar darbiniecēm ir pārrunāta, viņas atvainojušās klientam un līdzīgi gadījumi nav atkārtojušies. Lai gan šoreiz I.Leišavnieks bijis darbaspēka pusē, viņš «Ziņām» norādīja – ja kas līdzīgs atkārtotos, darbinieces tiktu atlaistas.

Labklājības ministrija pēc pārbaudēm secinājusi, ka darbinieces būtu pelnījušas arī tikt atlaistas un piemērotais sods – piezīme – bijis par maigu, tāpēc pret I.Leišavnieku ierosinājusi disciplinārlietu un aicinājusi I.Leišavnieku sniegt paskaidrojumus par savu rīcību.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas