Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai ierobežotu gripu, pašvaldība aicina pastiprināti ievērot higiēnu 5

Saskaņā ar Jelgavas pilsētas Pretepidēmiskās komisijas šodienas lēmumu Jelgavas pašvaldībā stājies spēkā rīkojums «Par gripas un citu aktuālo augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimību profilaksi». Pašvaldība aicina savu kapitālsabiedrību vadītājus iespēju robežās nodrošināt darbinieku vakcināciju.

Jelgavas pašvaldības preses sekretāre Egita Veinberga atgādina, ka lēmums par ierobežojošiem pasākumiem pieņemts, pamatojoties uz Latvijas Infektoloģijas centra veikto monitoringu 2012.gada 9.nedēļā, kad saslimstības līmenis ar gripu Jelgavā pārsniedzis epidemioloģisko slieksni - ir reģistrēti 253 saslimušie uz 100 000 iedzīvotāju.Jelgavas pilsētā spēkā stājas rīkojuma «Par gripas un citu aktuālo augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimību profilaksi» 2. punkts, kas paredz pašvaldības un valsts ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēm un kapitālsabiedrībām, kuru kompetencē ietilpst organizēt epidemioloģiskās drošības pasākumus, savā darbībā stingri ievērot Ministru kabineta noteikumus par gripas un citu augšējo elpošanas ceļu infekciju profilaksi. «Pilsētas izglītības iestādēs, valsts un pašvaldības kapitālsabiedrībās jānodrošina sanitāri higiēniskā režīma pastiprinātu ievērošanu. Iespēju robežās ir jānodrošina darbinieku vakcinācija,» skaidro E.Veinberga. Karantīnas pasākumi iestādēs vēl netiek ieviesti.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Aināram Māra

Tie ir monotoringa dati, ko LICam sniedz tikai daži Jelgavas ārsti ar kuriem noslēgts līgums. Un tā ir katrā pilsētā un tā tiek rēķināta gripas intensitāte katrā pilsētā. Tāpēc patiesībā saslimstība Jelgavā ir daudz lielāka nekā 150 cilvēki

pirms 6 gadiem, 2012.03.07 16:41

nu kā gan citādi

pērn iepirktā un ievestā vakcīna kaut kur ir jāizlieto. Labākais variants-uzšulmēt tautu, un labprātīgi-piespiedu vakcinēt. Starp citu, reiz pēc šādas gripas vakcīnas divus mēnešus jutos ļoti slikti.Bija gan temperatūra, gan klepus, un visādi citādi simptomi.

pirms 6 gadiem, 2012.03.07 10:09

pukins

Ainar kas tevi macija rekinat ,kur tu nemi tos 150 kas tu vinus biji apmeklejis no kadas sektas ?

pirms 6 gadiem, 2012.03.07 02:57

Ainārs

Jelgavā ir ap 60000 cilvēku, tātad ir ap 150 saslimušo. Kāpēc vajag informāciju pasniegt tā, lai izskatītos pēc iespējas draudīgāk?! Ja ciemā, kurā dzīvo 10 cilvēki viens saslimst, tad tiek reģistrēti 10 000 saslimušo uz 100 000 cilvēkiem un tā jau ir pandēmija!...

pirms 6 gadiem, 2012.03.06 22:30

vauuu, jelgavniekiem biežāk rokas jāmazga :D cūkas :D

pirms 6 gadiem, 2012.03.06 12:24

Vietējās ziņas