Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai pirktu deviņas jaunas mašīnas un četrus autobusus, Jelgavas novads aizņemsies 356 tūkstošus 28

Lai pakāpeniski atjaunotu autoparku, Jelgavas novada pašvaldība plāno iegādāties 13 transportlīdzekļu, tai skaitā četrus autobusus skolēnu pārvadājumiem pagastos. Šā mērķa īstenošanai deputāti šodien komiteju sēdēs un novada Dome 28. martā lems par vidēja termiņa aizņēmumu Valsts kasē 356 000 latu apmērā. Novads pamato, ka pēc piecu gadu braukšanas mašīnās jāiegulda daudz naudas remontos, tādēļ tas izvēlas gādāt jaunus braucamos, nevis izpirkt esošos pēc līzinga termiņa beigām.

Kā informē novada pārstāve Dace Kaņepone, izdevumos ietverta četru autobusu un deviņu vieglo automašīnu iegāde, kas galvenokārt ir esošo automašīnu nomaiņa, beidzoties līzingu termiņiem. Kā vienīgais papildu nepieciešamais transportlīdzeklis ir vieglā automašīna Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra vajadzībām sakarā ar jaunas iestādes izveidošanos pēc līdzšinējo apvienošanas.«Lai pēc iespējas loģiskāk pārdalītu resursus un nodrošinātu transportu gan skolēnu pārvadājumiem, gan pagastu pārvalžu darbam, autotransporta rotācija dažādās kombinācijās veikta jau vairākkārt,» skaidro izpilddirektors Ivars Romānovs. Kaut arī likums pašvaldībām liek izvēlēties piedāvājumus ar zemāko cenu, I.Romānovs uzsver: «Lētākais ne vienmēr ir labākais, izturīgākais vai kvalitatīvākais variants.» Tā kā novads pārāk daudz tērējot remontiem, tiklīdz ar mašīnām nobraukti pieci gadi, pašvaldība izvērtējusi, ka ekonomiskāka taktika ir transporta vienību nomaiņa pret jaunām. Aizņēmums Valsts kasē pašlaik ir izdevīgāks nekā operatīvā līzinga nosacījumi. Ņemot vērā tieši finanšu aspektus, pašvaldībai ekonomiskāks variants ir nevis autotransporta atpirkšana, bet gan jaunu iegāde, skaidro Finanšu nodaļas vadītāja Sandra Kalvāne.Četri jauniegādājamie autobusi plānoti Zaļenieku, Platones, Līvbērzes pagastu skolēnu pārvadājumiem, arī Sporta centra, kultūras un izglītības jomas funkciju nodrošināšanai, savukārt vieglās automašīnas nomainīs līdzšinējos spēkratus sociālajā dienestā, pagastu pārvaldēs un administrācijā.Plānotais aizņēmums tiks prasīts uz pieciem gadiem ar Valsts Kases noteikto procentu likmi. Transportlīdzekļus gādās atklātā iepirkuma procedūrā.

Pievieno komentāru

Komentāri 28

dacīte

Papiņam jau kaut kā atkal jāizceļas,ja nav medības,tad ir naudas izšķērdēšana resno ***u vizināšanai...,bet visam ir savs laiks un Dieviņš visu noliks savās vietās:gan tizlos deputāteļus,gan pamuļ.... Ziedonīti,kam pr;atiņš uz to vien nesās kā aizbraukt uz ārzemēm,kur galvenais ir uz citu rēķina piedzert pilnu vādaru un ja pajautā,ko tur ir redzējis,tad visu var izteikt tikai polšos un T-kreklos,ko vien spēj tur nopirkt,lai parādītu kur bijis,jo citādi diez vai atceras,joesot mūžīgā nokautā jau nekas smadzeņu krokās neaizķerās

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 16:57

čavare

super es- ideāli. patika epitets ar personifikāciju- dzintara takšeļi! ja runātu lakoniski- stagnācija, bet tad sirdij netiktu siltumiņš. mana mamma anda tā neprot pateikt.

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 12:48

mednieks

Es domāju,ka mums vajadzētu skolām kādu lietotu paziku,bet mums 2 helekopterus! Baigi labi strādāsies-medīsies un kupča ar gaiti varēs mūs ķert kamēr pašus atlaistu par uzdevumu nepildīšanu gaisā ! Un ZZS arī būtu vēlēšanās pa kāju! A mēs padzīvotu,kaut gadiņu! Vot!

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 12:39

mašinas

Man pieder džips no 2007 .gada , tātad piektais gads, nobraukums , domāju , ka paliels 350 000 , jo braucu daudz . Remonti - pa lielam regulāras tehniskās apkopes , riepu komplekti , aizsargs zem mašinas , kuru norāvu braucot pa sniegu un netīrītu novada ceļu , nu tā sīkumi . Šogad pirmo reizi apmainiju riteņa gultni . Mašīna tiešām vairs nav jauna , bet gribās gan jaunu , tapēc es noteikti startēšu novada vēlešanās , gribu būt novadam tuvāk.

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 12:31

Bite

Viņiem taču pēc "amata statusa" exstras pienākas.Un kāpēc lai to neizmantotu? Šāda lūk ir viņu pārliecība. Bet nu kā saka: agonijas laikā nesaelpos visu gaisu... Vēju sēj-vētru pļaus...

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 11:42

Ēriks

Novada auto nobraukums ievērojami lielāks, bet pārdomām par nolietotajiem piecgadniekiem.
Manam HYUNDAI GETZ (kāds teiks, tas jau nav auto) šogad būs 7 gadi, pašlaik 120 tūkstoši nobraukums. Ir bijuši pāris garantijas remontu, bet nelieli un tas ir arī viss.

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 11:19

godiņš

ZZs pirms vēlēšanām laba reklāma!? Malači novadnieki! Kad nevienam,tad nevienam!

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 10:16

ādolfs

Dīvaini gan, kas tās viņiem ir par mašīnām, kuras 5 gadu vecumā nepārtraukti lūzt. Man ir 2005. gada Toyota Yaris lietošanā, un pa šiem gadiem, izņemot apkopi, izdevumi bijuši 5 lati par loga tīrāmā sviru, kuru nopirku šrotā huligānu nolauztās vietā. Jāsaka, ka braucu katru dienu un ne pa labākajiem ceļiem. Iznāk, ka šī ir supermašīna, kādas jāiegādā arī domniekiem. Nevajaga ar to transportu rīkoties nežēlīgi, uzskatot, ka valsts manta nav jātaupa, nevajaga braukt pa mežiem un celmiem medībās un uz pjankām, vajaga dienesta auto ierēdņa izmēģinājuma periodā nopelnīt, nevis gaidīt kā obligātu piedevu - kā krēslu zem pakaļas. Izlaidušies jūs, draugi, esiet, te visa vaina. Jums nekad nebūs labi. Vismaz valsts pārvaldē vajadzētu likvidēt to "mazā krāna" slimību - jo cilvēks lielāka niecība, jo jaudīgāks auto. Kur nevar izbraukt ar nelielu, ekonomisku mašīnīti? Atceros, paziņa stāstīja, pēc kara gazikam "noklapējis" dzinējs. Bet viņš - priekšzīmīgs šoferis, domājis - nu būs pie baltajiem lāčiem. Labi, ka ekspertīze atklājusi rūpnīcas defektu. Protams, tas ir par traku, bet tomēr. Nezinu, kā ir jābrauc, lai nepārtraukti lūztu liela, izturīga mašīna. Padomājiet mazliet, tautas kalpiņi!

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 10:14

to super es

Spīdoši uzrakstīts! Pilnībā piekrītu.

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 10:07

super es

Nauda būs jāatdot citiem , bet vecie stāstīs - redz kā mūsu laikos viss attīstijās , šitie neko nemāk . Lai gan man šķiet Caune ir kā Brežņevs - valdīs līdz iznesīs ar kājām pa priekšu ( pārāk laba barotne un augsne radīta ) , kad iznesīs , varēs uztaisīt mākslas filmu- DELO NR. 1.Bet paša Caunes sacerāto Mazo zemi - jau tagad varam lasīt jaunā modernā versijā internetā - Caunes personīgā mājas lapa ,kas Jelgavas novada skolās drīz būs kā obligāts priekšmets , bet skolu beigt varēs tikai tie kas par PAPU eseju uzrakstīs . Domāju , ka novada uzgaidāmajā telpā arī varētu izvietot PAPUS portretus - PAPUS DARBĀ , PAPUS RUNĀ AR IEDZĪVOTĀJIEM . PAPUS ATPŪTĀ, PAPUS PIE JAUNAJIEM AUTOBUSIEM , PAPUS LASA u.tt. Te nebeidzams darbs tēlu spodrinātājiem un no malas pieaicinātajiem dzintara takšeļiem. Bet tiem kas novadā dzīvo , varētu piešķirt ordeņus ( par pareiziem darbiem ) , bat uz ordeņiem -PAPUS LABĀKAJĀ FORMĀ . Oi aizrāvos , te taču tāda darba fronte.

pirms 6 gadiem, 2012.03.22 08:08

super

Caune pirks sev džipu ar palielinātu kravnesību , lai varētu savu resno di.rsu vadāt pa malu medībām .Tagad var aizņemties uz nebēdu , jo nākamajās pašvaldību vēlēšanās ZZS un Caune vairs netiks pie varas novadā. Parādi būs jāatdod citiem deputātiem , bet maksās par to visu novada iedzīvotāji

pirms 6 gadiem, 2012.03.21 20:42

zocialists Ivars Jakovļevs

Ivars Jakovļevs 14.12.2010. 12:25:50 ir izdomāta persona, kas radīta, lai ļaudis ar zemu intelektu un personīgo novērtējumu varētu pašapmierināties portālā www.zz.lv, pūloties radīt līdzību ar vienu no SC Jelgavas līderiem Ivaru Jakovelu.

http://www.zz.lv/portals/raksti/komentari.html?xml_id=26886

pirms 6 gadiem, 2012.03.21 18:39

Zocialistu Ivaru Jakovļevu vajadzētu likvidēt (šķiriskā nozīmē).

pirms 6 gadiem, 2012.03.21 18:13

zocialists Ivars Jakovļevs

zocialists Ivars Jakovļevs ir neeksistējoša persona, kuru sadomājuši buržuji - laikam, lai radītu līdzību ar kādu strādnieku vadoni un balsotāju par krievu valodu kā otru valsts valodu latvijā.

pirms 6 gadiem, 2012.03.21 17:48

drive to vernons

Nebāzies ar savu NORDEKU te .Ej smirdi Rīgā.

pirms 6 gadiem, 2012.03.21 17:42

Aleksandrs

Lai domātu par uzņēmēju atbalstu un ražošanas attīstību naudu ieliek tikai luksus lietās,neviens nedomā par igspējīgu attīstību,par skolēnu izglītības līmeņa paaugstināšanu,skolās truks elementaaaaaaaāras lietas ,bibliotekās nav naudas par ko nopirkt grāmatas un periodiku,kas nav pa kabatai pensionāriem un maznodrošinātiem,

labāk nopirkt izglītības iestādēm mācību grāmatas,darba burtnīcas,bet te lūk resno pakaļu vizināšanai vajag jaunas mašīnas,mūzikas skolās trūkst mūzikas instrumentus

kauns par tādiem deputātiem ar īso prātiņu-atceraties drīz būs VĒLĒŠANAS

pirms 6 gadiem, 2012.03.21 17:36

Vernons

Mēs varētu apkalpot skolnieku pārvadāšanu! Jautājums, vai novads būs ar mieru!
A/S NORDEKA uzsāk 24. martā jaunu EKSPREŠA autobusa reisu, RĪGA - BERLĪNE, izbraukšana no Rīgas katru trešdienu un sestdienu plkst. 17:30. Iebraukšana Berlīnē katru ceturdienu un svētdienu plkst. 10:00
Izbraukšana no Berlīnes katru ceturdienu un svētdienu plkst. 21:00, iebraukšana Rīgā katru pirmdienu un piektdienu plkst. 15:30
E-pasts: nordeka@nordeka.lv

pirms 6 gadiem, 2012.03.21 16:31

ap

Labprāt nopirktu tādu "vecu" mašīnu. Bet par to, ka jaunas lētāk .... Samelot jau var ne tikai to.

pirms 6 gadiem, 2012.03.21 16:27

e reec

...un aiz visa stāv Kupčs... :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

pirms 6 gadiem, 2012.03.21 16:08

Vietējās ziņas