Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas garākā «Studentu sviestmaize» tapusi Jelgavā (ar foto)

Jelgavas pils pagalmā šodien 49 minūšu laikā tapusi gardākā un garākā «Studentu sviestmaize» Latvijā – tās garums sniedzās teju līdz 100 metru atzīmei. Latvijas rekordu ceturtdien uzstādīja LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) studenti un pasniedzēji.

Divu mēnešu rūpīgi un centīgi plānotais rekords par garāko «Studentu sviestmaizi» tapa nepilnas stundas laikā, bet gardām mutēm tā tika notiesāta dažās minūtēs. Spītējot lietum un drēgnumam, maizes tapšana un Latvijas rekorda uzstādīšana notikusi PTF Studentu pašpārvaldes organizētā pasākuma «Putru dienas 2010» ietvaros. Skaitot metrus, neliela pauze tika ieturēta pie atzīmes «99 metri», jo līdz simtam pietrūka daži centimetri, taču rekords LLU vēsturē, visticamāk, tiks iegrāmatots kā 100 metru, atzina PTF prodekāne Gita Krūmiņa-Zemture.100 metru garās sviestmaizes pamatā izmantoti 529 rupjmaizes klaipu, 36 kilogrami siera, 35 kilogrami majonēzes, 36 kilogrami šķiņķa, desmit kilogramu lapu salātu, pieci kilogrami margarīna, pusotrs kilograms majonēzes, 30 kilogramu svaigu gurķu un tikpat – tomātu.«Nekur neatradām informāciju, ka Latvijā kaut kad tiktu uzstādīts līdzīgs rekords, bet, lai būtu pavisam droši, mūsu darba nosaukums ir «Studentu sviestmaize» un tā noteikti ir vienīgā tik gara Latvijā. Zinām, ka arī Igaunijā tika uzstādīts garākās sviestmaizes rekords – mūsu kaimiņiem tā izdevās par 86 metriem garāka. Atšķirībā no igauņiem, mūsu maize ir ļoti bieza un bagātīga, arī garda, kā atzina tās baudītāji,» stāsta rekorda idejas autors, PTF Studentu pašpārvaldes vadītājs Pēteris Mičulis. Viņš piebilst, ka visi nepieciešamie sagatavošanās darbi rekordam prasījuši divus mēnešus un nākamgad, kad PTF svinēs 25 gadu jubileju, ļoti iespējams, studenti noorganizēs vēl grandiozāku kāda Latvijas rekorda uzstādīšanu. Sviestmaize tapusi ar Latvijā pazīstamāko pārtikas ražotāju atbalstu. «Putru dienas 2010» turpinājumā studenti sacentās arī sviestmaižu ātrēšanas, kā arī piena un sulu ātrdzeršanas sacensībās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas