Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Lauksaimniecības universitātē ar vieslekciju uzstāsies Egils Levits 13

Ceturtdien, 25.aprīlī ar vieslekciju "Vērtības Eiropas Savienībā un Latvijā" Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) viesosies jurists un politologs Egils Levits. Lekcijas sākums pulksten 9.30, un tā notiks Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē, Svētes ielā 18. Lekcija ir atvērta, un to noklausīties aicināts ikviens interesents, informē pasākuma rīkotāji.

Lekcijā E. Levits raksturos ES  pamatvērtības un to, kā šīs vērtības pārklājas ar Latvijas valsts Satversmē ietvertajām un mūsu sabiedrības ikdienā atpazīstamajām vērtībām. Lekcijā tiks runāts par to, ka katras valsts pamatā ir vērtības, un ka katrai ES dalībvalstij papildus kopīgajām vērtībām ir arī specifiskās nacionālās vērtības. E. Levits dalīsies arī pārdomās par ES kā politiskas kopienas nākotni.

Latvijas valsts izveidošana un tālākpastāvēšana, tās ikdienas politika, pamatā balstās uz noteiktām vērtībām. "Latviešu nācijas pašnoteikšanās, demokrātija, brīvība bija tās vērtības, kuru dēļ 1918.gadā tika dibināta Latvijas valsts. Tās nebija iespējams realizēt, atrodoties cariskās vai padomju Krievijas sastāvā. Tātad savas valsts dibināšanas iemesls  bija konkrētas vērtības. Līdzīgi ir ar Latvijas iestāšanos ES - mēs vēlējāmies būt vienā kopienā ar valstīm, kas dala līdzīgas vērtības," uzsver E.Levits.

Ar lekciju "Vērtības Eiropas Savienībā un Latvijā" E.Levits ir viesojies arī Vidzemes Augstskolā, Liepājas Universitātē, Daugavpils Universitātē un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā.

E.Levits ir Eiropas Tiesas tiesnesis, pirms tam bija Latvijas pārstāvis - tiesnesis Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Viņš ir Latvijas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas koncepcijas autors, veicinājis vairāku svarīgu likumu tapšanu. Levits ir arī Satversmes preambulas jeb ievada,  daudzu zinātnisku rakstu un publikāciju autors, Šā gada februārī izdots E. Levita rakstu krājums ar nosaukumu "Valstsgriba".

Foto: lvportals.lv

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 13

ak,jā...

Cik sekli ļautiņi(būtnes)tie komentētāji, tā filozofu iela būtu jums tā īstā vieta!!!

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.20 19:47

wow

Filozofu ieā uz svētkiem izlaidums.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.20 15:11

.

Tie, kas te izsakās asi laikam nedomā par sekām!

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.20 20:03

Moše

Nu,stāsti!

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.21 14:20

OPTIMISTS

Labi, ka būs vēl viens prezidents ar ko Latvija varēs lepoties !
Ņaudētāji ir tie, kas pašidzīvē nevar neko atrisināt ne sev ne savai ģimenei, bet tikai kritizē !
Izteiksim viņiem līdzjūtību !

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.21 14:55

Vilhelms

Latvijā prezidentam nav nekādas varas. Lai kā viņš gribētu, viņš reāli neko tādu nevar izdarīt, lai būtu ar ko lepoties.
Baltkrievijā ir ar ko lepoties.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.21 19:21

to

Kā to teikt.Viņš var ne tikai Saeimu atlaist.Svarīgi,lai viņš būtu izglītots,prastu valodas,uzstāties un nebūtu viņa dēļ jākaunas.

pirms 3 mēnešiem, 2019.04.21 23:09

Vietējās ziņas