Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

16.maijā – vērienīgs Ģimenes dienas koncertuzvedums

16.maijā, sestdien, Starptautiskajā ģimenes dienā un Muzeju naktī Livonijas ordeņa Šlokenbekas muižā pulksten 21.30 sāksies vērienīgs Ģimenes dienai veltīts bezmaksas koncertuzvedums „Manas ģimenes ceļš”, kas ir dāvana visām Latvijas ģimenēm svētkos, informē Labklājības ministrija. Pasākuma afiša ŠEIT.

Uz bezmaksas koncertuzvedumu ir aicināta ikviena ģimene, kas vēlas redzēt, izjust un ar sirdi izdzīvot septiņu spilgtu un atšķirīgu ģimeņu stāstus caur septiņu novadu – Zemgales, Kurzemes, Vidzemes, Latgales, Rīgas, Sēlijas un Engures – tautas godiem un tradīcijām, dziesmām un dejām. Atgādinām jelgavniekiem, ka Šlokenbekas muiža atrodas tikai 50 km attālumā.

Viens no pasākuma galvenajiem viesiem un dalībniekiem būs maestro Raimonds Pauls. Pasākuma galvenais virsdiriģents būs Ints Teterovskis, deju virsvadītāja – horeogrāfe Nadīna Neimane-Gardoviča. Uz skatuves kāps Latvijas Nacionālās operas soliste Kristīne Gailīte un solists Rihards Mačanovskis. Katras ģimenes stāstu uz skatuves palīdzēs izspēlēt Jaunpils teātra aktieri, bet caur novadu rakstiem izdejot un izdziedāt – vairāk nekā 180 dejotāji un koristi no visas Latvijas. Ģimenes klātienē sola pagodināt arī vairākas valsts amatpersonas, piemēram, labklājības ministrs Uldis Augulis. 

Pasākumu vadīs Māra Mennika, Valmieras drāma teātra aktrise, un Andrejs Fiļipovs, LNT Novadu ziņu moderators.

Pēc koncerta paredzēta balle, kurā jautru noskaņu radīs Uškānu ģimene no Daugavpils. Vienlaikus visas nakts garumā norisināsies tautas sadziedāšanās un sadancošanās.

Par katru no dižģimenēm, kas tiks godinātas koncertuzvedumā, ir veidots 5–6 minūšu dokumentāls video stāsts, kas tiks projicēts uz lielā ekrānā muižas parkā. Savukārt 30.maijā, LNT Ģimenes dienas rītā, godināšanas ceremonija no Šlokenbekas tiks translēta LNT (ar atkārtojumu).

Video stāstos izdzīvosim katras daudzbērnu ģimenes un dzimtas stāstu. Ar savām tradīcijām, attiecībām, vidi un ikdienu.

Kāpēc šīs ģimenes ir īpašas?

1. Piemēram, „Ar slēpēm pa dzīvi!” – tā var sacīt par sportisko olimpiešu ģimeni no Vidzemes, kurā ir septiņi bērni!

2. Savukārt piecu bērnu ģimene no Latgales ikdienu vada ekoloģiskā un dabīgā vidē, ko savij īstens amatniecības gars, darba tikums un sirds atvērtība visam latgaliskajam!

3. Draudzība, mīlestība, nesavtība, labestība – tas raksturo ģimeni no Sēlijas, kurā ar audžubērniem un aizgādnībā paņemtajiem bērniem un pašas bērniem kādai dižmammai ir deviņi bērni. 

4. Savukārt kāda senlatviski spēcīga lauksaimnieku un pienkopju ģimene no Zemgales divas reizes gadā pašu atjaunotā dzirnavu muižā pulcē vairāk nekā 80 savas dižās dzimtas radus.

5. No vējainas jūras zemes Kurzemes kā stipra bāka saviem ļaudīm ir baptistu draudzes mācītājs un viņa daudzbērnu ģimene, kura ar sirsnību un mīlestību darbojas ar novada jauniešiem, organizē uz kristīgām vērtībām balstītas nometnes un ir ļoti muzikāli! 

6. Varbūt šķiet neiespējami, bet divi dvīņu pāri – precīzāk četras mazas māsiņas – vienā dienā atrada savu mammu un tēti Rīgā, ļaujot vecākiem īstenot 17 gadus nepiepildīto sapni par savu lielo Ģimeni!

7. No Engures novada nāk ģimene, kuru vieno un kas joprojām tur godā senču pārmantotās zvejnieku tradīcijas ar došanos jūrā, tīklu izlikšanu un zivju kūpināšanu. 

Savukārt dienas pirmajā pusē, no pulksten 11.00 Šlokenbekas muižas parkā ikvienam bērnam būs pieejamas radošās darbnīcas un atrakcijas. Vecāki Ceļu muzejā varēs apskatīt izstādi „Tālas noskaņas zilā vakarā” par Latvijas ceļinieku darbu un dzīvi Tjumeņā.

Būs ieradušies Valsts policijas tēli Runcis Rūdis un kārtībnieks Bebrs. Apskatāma būs ceļu uzturēšanas un būvniecības tehnika, kā arī Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts Robežsardzes tehnika un sagatavotās aktivitātes. Īpašu noskaņu un pārsteigumus grāmatu cienītājiem sarūpēs AS „Apgāds Zvaigzne”. 

Pasākumu galvenie organizatori ir Satiksmes ministrijas valsts kapitālsabiedrība "Latvijas Valsts ceļi" (www.lvceli.lv), Labklājības ministrija (www.lm.gov.lv) un Latvijas ceļu muzejs (www.celumuzejs.lv). 

Pārējie atbalstītāji: A/S "Latvijas autoceļu uzturētājs", SIA "Apgāds Zvaigzne ABC", VAS „Latvijas Valsts ceļi” – Latvijas Ceļu muzejs un A/S "Latvijas Valsts meži", portāls www.mammamuntetiem.lv, Valsts bērnu tiesību aizsardzības centrs (VBTI), Engures novada dome, Šlokenbekas muiža.

Koncertuzvedums notiks muižas parkā, tādēļ lūgums apģērbties silti un atbilstoši laika apstākļiem. Noderēs seģene un silta tēja, kā arī saliekamais krēsls.

Foto: slokenbeka.lv

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas