Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

8 novados izsludināta ārkārtēja situācija saistībā ar Āfrikas cūku mēri 2

Saeima ceturtdien, 3.jūlijā, nolēma atbalstīt Ministru kabineta lēmumu izsludināt ārkārtējo situāciju no šī gada 2.jūlija līdz 1.oktobrim atbilstoši Ministru kabineta rīkojumā „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” noteiktajam. Valdība nolēma izsludināt ārkārtējo stāvokli saistībā ar nepieciešamību apkarot Āfrikas cūku mēri. 

Saskaņā ar likumu „Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli” Saeima Ministru kabineta lēmumu par ārkārtējo situāciju iekļauj Saeimas sēdes darba kārtībā. 

Ārkārtējā situācija izsludināta Daugavpils novada Ambeļu, Biķernieku, Demenes, Dubanas, Laucesas, Maļinovas, Naujenes, Salienas, Skrudalienas, Tabores, Vecsalienas un Višķu pagastos, Aglonas novadā, Ciblas novadā, Krāslavas novadā, Dagdas novadā, Zilupes novadā, kā arī Rēzeknes novada Kaunatas, Mākoņkalna un Pušas pagastos un Ludzas novada Brigu, Isnaudas, Istras, Nirzas, Ņukšu, Pildas un Rundēnu pagastos. 

Ieviešot ārkārtējo situāciju, Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD), kas ir atbildīgā institūcija par darbību koordināciju ārkārtējās situācijas laikā, ir tiesības iekļūt privātā īpašumā visu nepieciešamo Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumu īstenošanai. 
Šajos pasākumos PVD var iesaistīt arī Valsts policiju, Valsts meža dienestu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts vides dienestu un attiecīgo novadu pašvaldības. 

Savukārt medniekiem ārkārtējās situācijas laikā ir pienākums par katru nomedīto mežacūku informēt Valsts meža dienestu un nodot medījumu PVD vai tās liemeni uzglabāt līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai, kā arī informēt PVD par katru nobeigušos mežacūku. 

Valdības rīkojumā noteikts, ka PVD par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, veicamajiem Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumiem un ierobežojumiem ārkārtējās situācijas teritorijās savlaicīgi jāinformē pašvaldības iestādes un iedzīvotāji. 

Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumi tiks segti no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. 

Āfrikas cūku mēris ir vīrusu izraisīta, ļoti lipīga, bīstama un neārstējama infekcijas slimība, kas skar cūku dzimtas dzīvniekus. Āfrikas cūku mēris nekādā veidā nav bīstams cilvēkiem. 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Special

Kas ir ko, atkal saldētā poļu gaļa jāieved? Primitīvi gājieni citu biznesa atīstībai!

pirms 5 gadiem, 2014.07.07 22:17

Latvijas ziņas