Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

ĀCM jau Madonas novadā. Aglonas svētku laikā – piesardzības pasākumi un satiksmes ierobežojumi 1

ĀCM turpina izplatīties: apstiprināti jauni meža cūku saslimšanas gadījumi Madonas novadā un Latgalē, kā arī mājas un meža cūkām Valkas novadā 

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis laboratorisko analīžu rezultātus, kas apstiprina Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu 2 no 4 atrastajām beigtajām meža cūkām Madonas novada Ļaudonas pagastā. 


Viena meža cūka tika atrasta uz lauka, novācot labību, savukārt 3 meža cūkas atrada lauka malā, pie meža. Meža cūku līķi jau bija sākuši sadalīties. Laboratoriskajā izmeklēšanā vēl atrodas 2 paraugi  no vakar mežā atrastajām meža cūkām.

Uzsākta slimības apkarošanas pasākumu ieviešana.

Tāpat vakar, 6.augusta, vakarā saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina ĀCM vīrusa klātbūtni vēl vienā piemājas saimniecībā Valkas novada Valkas pagastā, kurā tika turētas 2 cūkas. ĀCM vīruss konstatēts vienai mājas cūkai.

Ir veikti slimības ierobežošanas pasākumi ap skarto saimniecību, cūkas iznīcinātas.

Valkas novada Ērģemes pagastā konstatēts arī ĀCM vīruss 2 nomedītajām meža cūkām.

Tāpat ĀCM vīrusa klātbūtne apstiprināta 1 nomedītajai meža cūkai  Bērziņu pagastā, Dagdas novadā un 1 atrastajai meža cūkai Dagdas novada Ķepovas pagastā.

PVD atkārtoti aicina labības novākšanas laikā, sevišķi, ja labības lauks atrodas tuvu pie meža vai teritorijā, kurā būt pārvietojušās meža cūkas, pirms labības novākšanas vajadzētu apsekot un pārliecināties, vai meža cūkas tajā nav „paviesojušās”.

Īpaša uzmanību PVD aicina pievērst novācot ražu no laukiem, kuros tiek audzēti zirņi, kartupeļi, kukurūza.

Ja labības un ražas laikā novākšanas laikā uz lauka vai lauka malā pamanāt beigtu meža cūku, ziņojiet par to, zvanot uz PVD ĀC karsto telefonu – 20260400 vai informējiet tuvāko PVD teritoriālo pārvaldi.

ĀCM vīruss Latvijā apstiprināts 51 meža cūkai un 56 mājas cūkām 25 piemājas saimniecībās un 1 cūku fermā, jau iznīcinātas 459 mājas cūkas.

PVD ieteikumi Aglonas svētku laikā to dalībniekiem, apmeklētājiem, tirgotājiem un ēdinātājiem...

Tā kā Āfrikas cūka mēra (ĀCM) izsludinātajā ārkārtējās situācijas teritorijā ietilpst arī Aglonas pagasts, kura augusta galvenā aktualitāte ir Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, PVD, izvērtējot ĀCM epidemioloģisko situāciju Latgalē, aicina uzņēmējus, kuri nodrošinās sabiedriskās ēdināšanas un pārtikas tirdzniecības pakalpojumus un svētku apmeklētājus vairāku dienu garumā, iebraucot svētku norises vietā un dodoties mājup, ievērot zemāk uzskaitīto.

Svētku dalībniekiem un apmeklētājiem:
Dodoties uz svētkiem, atpūtai izmantojiet tikai ceļā paredzētās pieturvietas!
Ievērojiet visas organizatoru noteiktās prasības un atbildīgo dienestu ieteikumus!
Neatstāt pārtikas produktu, tostarp līdzpaņemto sviestmaižu un citu ēdienu, atkritumus ceļmalās vai atpūtas vietās. Atkritumus izmest tikai tam paredzētos konteineros!
Vietējo iedzīvotāju piedāvāto cienastu izlietot un nenest to tālāk!
Iegādāto pārtiku, sevišķi cūkgaļu vai cūkgaļas izstrādājumus, izlietot vienā ēdienreizē! 
Svētku norises laikā tirdzniecības vai sabiedriskās ēdināšanas vietās neiegādāties cūkgaļu vai cūkgaļas produktus promvešanai!
Līdzvešanai var iegādāties tikai termiski apstrādātus gaļas produktus oriģinālā (rūpnieciskā) iepakojumā ar atbilstošu marķējumu!

Sabiedriskās ēdināšanas un pārtikas tirdzniecības pakalpojumu veicējiem, kuri savu dalību būs pieteikuši un saskaņojuši ar Aglonas novada domi...

Atļauts ievest:
svaigu cūkgaļu un visu citu sugu dzīvnieku svaigu gaļu, gaļas izstrādājumus (marinēta gaļa, šašliks u.c.) un gaļas produktus (desas, cīsiņi, kūpināta gaļa u.c.) ar atbilstošu marķējumu un pavaddokumentiem.

Aizliegts izvest:

svaigu mājas un meža cūku gaļu, maltu gaļu, subproduktus (aknas, nieres u.c.), gaļas izstrādājumus (šašliks, kupāti, marinēta gaļa, saldēti pelmeņi u.c.), kuru sastāvā ir mājas un meža cūku gaļa;
gaļas produktus, kas satur cūkgaļu (desas, kūpināta cūkgaļa u.c.), ja tā ir atvērtā rūpnieciskā iepakojumā vai ir bez iepakojuma.

Atļauts izvest:

visu citu sugu dzīvnieku svaigu gaļu, subproduktus (aknas, nieres u.c.) bez iepakojuma, ja ir iespējams atpazīt dzīvnieka sugu;
visu citu sugu dzīvnieku maltu gaļu, gaļas izstrādājumus (marinēta gaļa, saldēti pelmeņi u.c.), gaļas produktus (desas, cīsiņus, kūpinājumus, pastētes u.c.) neatvērtā oriģinālā (rūpnieciskā) iepakojumā ar atbilstošu marķējumu;
cūkgaļas produktus (desas, cīsiņi, kūpinājumi u.c.) neatvērtā oriģinālā (rūpnieciskā) iepakojumā ar atbilstošu marķējumu.

PVD aicina pārtikas tirgotājus un ēdinātājus:

stingri ievērot pārtikas un gatavo ēdienu uzglabāšanas temperatūru gan pārvadāšanas laikā, gan arī tirdzniecības un ēdināšanas vietās; 

nodrošināt pietiekamu termisko apstrādi ēdieniem un uzkodām, kas tiks gatavotas (cepti, grilēti u.c.) tirdzniecības vietās;
nodrošināt darbiniekus ar piemērotu darba apģērbu un aprīkojumu personīgās higiēnas ievērošanai, ja nepieciešams, dezinfekcijas līdzekļiem. Darbinieku personas medicīniskajām grāmatiņām jābūt tirdzniecības un ēdināšanas vietās;
ēdienu atliekas izmest tikai tam paredzētajās vietās.

PVD atgādina, ka ĀCM nav bīstams cilvēkiem, bet ir ļoti bīstams mājas un meža cūkām. Cilvēks var pārnest slimību ierosinātājus ar pārtiku, apģērbu, apaviem un sadzīves priekšmetiem. 

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku laikā būs ievērojami satiksmes ierobežojumi...
Lai nodrošinātu Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku dalībnieku drošību, sākot no šī gada 12. augusta plkst. 17.00 līdz 15. augusta plkst. 18.00 tiks slēgta tranzītsatiksme pa vairākiem valsts autoceļiem Aglonas apkaimē:

P60 Dagda–Aglona posmā Sloboda–Aglona;
P62 Krāslava–Preiļi–Madona posmā Krāslava–krustojums ar autoceļu A13 Krievijas robeža–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža;
V636 Krāslava–Izvalta–Šķeltova–Aglona posmā Šķeltova–Aglona;
V745 Jaunaglona–Aglona;
V762 Aglona–Višķi.

Kā apbraucamos ceļus ieteicams izmantot:
A13 Krievijas robeža–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža;
P57 Malta–Sloboda;
V744 Kastīre–Kategrade–Kameņeca–Kapiņi; 
V610 Mariampole–Jaunokra–Grāveri.

Uz satiksmes autobusiem šie ierobežojumi neattieksies.

Svētku dalībniekiem un autobraucējiem jāņem vērā, ka autoceļa A12 Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža posmā no Rēzeknes līdz Viļāniem (72,8.-96,6. km) ir apgrūtināta caurbraukšana rekonstrukcijas darbu dēļ.

Tradicionāli uz šiem svētkiem ierodas liels dalībnieku skaits, tajā skaitā svētceļnieki. Tādēļ autobraucējiem jābūt īpaši uzmanīgiem, jo dažādos autoceļu maršrutos virzienā uz Aglonu būs intensīva gājēju kustība.

Aicinām autovadītājus ar izpratni izturēties pret ieviestajiem satiksmes ierobežojumiem, ievērot satiksmes organizācijas kārtību, kā arī rēķināties ar iespējamo papildu braukšanas laiku. 

Plašāka informācija par satiksmes ierobežojumiem valsts autoceļu tīklā www.lvceli.lv, twitter.com/LVceli un Facebook lapā, kā arī pa diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

Būtiskas izmaiņas vilcienu kustībā 11.,12.,13.,14. augustā Latgales virzienā...

Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” atkārtoti informē, ka 11., 12., 13. un 14.augustā tiks būtiski mainīti Aizkraukles, Madonas, Krustpils, Daugavpils un Zilupes virzienu vilcienu kustības saraksti. Izmaiņas vilcienu kustībā noteiktas saistībā ar otrā sliežu ceļa izbūvi posmā Koknese-Pļaviņas.

11. un 12.augustā iecirknī Koknese-Krustpils tiks pārtraukta visu vilcienu satiksme, un šo vilcienu vietā pasažieru pārvadājumus starp Skrīveru, Aizkraukles, Kokneses un Krustpils stacijām, kā arī no Skrīveriem uz Madonu nodrošinās īpaši norīkoti autobusi.

Vairāki dīzeļvilcieni 11., 12., 13. un 14.augustā līdz Krustpils stacijai kursēs apvienotā sastāvā. Daugavpils un Zilupes virzienu dīzeļvilcieni tiks atcelti iecirknī Rīga-Krustpils un kursēs maršrutos Krustpils-Daugavpils-Krustpils un Krustpils-Zilupe-Krustpils. Atcelto vilcienu vietā no Rīgas līdz Kokneses stacijai un no Kokneses uz Rīgu tiks norīkoti papildu dīzeļvilcieni, bet iecirknī Koknese-Krustpils – autobusi.

11. un 12.augustā dīzeļvilciens Nr.704 Rīga (plkst.16.12)-Daugavpils no Rīgas izbrauks plkst.15.00 un kursēs caur Jelgavas staciju. 12.augustā caur Jelgavu kursēs vilciens Nr.703 Daugavpils (plkst.6.14)-Rīga.

Sīkāka informācija pieejama AS „Pasažieru vilciens” interneta mājas lapā www.pv.lv (publicēts Vilcienu un autobusu kustības saraksts iecirkņos Rīga-Aizkraukle-Krustpils, Rīga-Rēzekne-Zilupe, Rīga-Daugavpils un Rīga-Madona dzelzceļa remontdarbu laikā 11., 12., 13. un 14.augustā) , dzelzceļa stacijās, pa dzelzceļa bezmaksas uzziņu tālruni 80001181, kā arī pa uzziņu dienesta tālruni 1188.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Haha

Kur tad varenais dievs, ka neapstādina to ĀCM?
dievs caur saviem vietniekiem zemes virsū pa to laiku jāj prātus tam sanākušo pajoliņu baram - ziedojiet, ziedojiet, ziedojiet.......

pirms 5 gadiem, 2014.08.09 08:07

Latvijas ziņas