Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Agresīvos autovadītājus «pārmācīs» grupu nodarbībās pie psihologa 1

Lai pilnveidotu pārkāpumu uzskaites punktu sistēmu, ieviestu jaunus ietekmēšanas līdzekļus, kā arī vienkāršotu punktu reģistrēšanas un dzēšanas kārtību, šodien valsts sekretāru sanāksmē izsludināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos.

Izsludinātajos "Pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas piemērošanas noteikumu" grozījumos paredzēts jauns autovadītāju ietekmēšanas līdzeklis - braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības, kura galvenā mērķauditorija ir agresīvie vadītāji. Saņemot astoņus uzskaites punktus, autovadītāji saņems uzaicinājumu apmeklēt grupas nodarbības pie sertificēta psihologa. Ja nodarbības tiks apmeklētas, punktu skaits tiks samazināts par diviem punktiem, bet ja tas netiks izdarīts - palielināts par diviem punktiem, skaidro Satiksmes ministrijā.

Projektā iekļauta iespēja brīvprātīgi apmeklēt kursus ceļu satiksmes drošības jautājumos un drošas transportlīdzekļa vadīšanas jautājumos, tādējādi savlaicīgi tiks dzēsti divi punkti. Šāda iespēja paredzēta vadītājiem, kuriem reģistrēti vismaz četri uzskaites punkti. Savukārt, sasniedzot astoņus punktus, tāpat kā līdz šim vadītājam tiks izsūtīts paziņojums par pienākumu obligāti apmeklēt kursus vai attiecīgi doties uz iepriekš minēto korekcijas grupu, un, ja tas netiks izdarīts, punktu skaits tiks palielināts par diviem punktiem. Ja tiks izdarīts, tad punktu skaits tiks samazināts par diviem punktiem.

Vēl noteikumu grozījumos ir paredzēti punkti par pārkāpumiem, par kuriem līdz šim punkti netika piešķirti. Par braukšanu ar automobili, kura stikli pārklāti ar pārklājumu, kas neatbilst normatīvo aktu prasībām - viens punkts. Par transportlīdzekļa izmantošanu satiksmē, kuram nav veikta OCTA, tiks piešķirti divi punkti līdzīgi kā par braukšanu bez valsts tehniskās apskates.

Kā norāda Ceļu satiksmes drošības direkcija, tad šobrīd pārkāpumu uzskates punkti ir piešķirti 110 846 autovadītājiem, no kuriem lielākā daļa ir vīrieši - 81%. Savukārt maksimālais punktu skaits - 16 šobrīd ir reģistrēts 222 autovadītājiem. Astoņi punkti un vairāk ir 16 013 autovadītājiem.

Pārkāpumu uzskaites sistēma Latvijā darbojas kopš 2004.gada, un pēdējās izmaiņas noteikumos veiktas 2009.gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vernons

Kā paliek ar sadaļu CSN "Brīdinājuma signāli un to lietošana"? Pazuda pagājušā gadsimta 1987. gada 1. jūlijā, toties STOP signāls palika ar augšup paceltu roku. Rotācijas apļos aizliegt pa pirmo joslu turpināt kustību taisni, ja aplī ir divas un vairāk joslas! Kurš ir šī projekta bīdītājs? Pie apstākļiem, kad Noteikumi neatbilst loģikai un fizikas likumiem un ir pretrunā ar "Vīnes Konvenciju par ceļu satiksmi" šis pasākums ir amorāls!

pirms 6 gadiem, 2013.07.11 16:05

Latvijas ziņas