Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina 3x3 pasaules latviešu ģimeņu kustības saiets Rūjienā 1

Tradīcijām bagātās 3x3 pasaules latviešu ģimeņu kustības pirmais šī gada saiets notiks Rūjienā no 2. līdz 9. jūlijam, informē Rūjienas 3x3 saieta vadītāji Sannija un Madars Kalniņi. Rūjiena saietu uzņems pirmo reizi.

Saieta tēma ir zeme. Tā caurvīs gan saieta garīgo kulmināciju daudzinājumu, gan ievirzes (nodarbības). Nedēļas garumā dalībniekiem tiks piedāvātas vairāk nekā 50 ieviržu dažādiem vecumiem un interesēm. Piemēram, bērni dosies pārgājienos, muzicēs, radoši darbosies, notiks 3x3 kustības izveidotājas Līgas Rupertes un Māras Tupeses vadītais ģimeņu seminārs, Daces un Jāņa Vītolu vadītajā ievirzē dalībnieki iepazīs sevi caur folkloras mantojumu, arī kā daļu no Visuma, Inese Krūmiņa dos izpratni par latvisko gada ritu, Ansis Bogustovs rosinās domāt un saprast politiskos procesus.

Nodarbības vadīs arī vietējie rūjienieši, savu amatu meistari. Būs tautisko brunču šūšana, novada mācība, metālkalšana, gleznošana. Vakaros paredzēta plaša programma ar pašdarbnieku, brīvā mikrofona un citiem koncertiem, sporta aktivitātēm, vakara viesiem, nīkšanu (sadziedāšanos) un dančiem.

Saiets aptvers visu pilsētu. Dalībnieku apmešanās plānota gan vairākās Rūjienas vidusskolas ēkās, gan bērnudārza telpās. Ievirzes un dienas pasākumi notiks vidusskolā, vakara pasākumi – koncerti, tikšanās, sadziedāšanās un danči – kultūras namā.

«Rūjiena ir sena un stipra vieta. Vēsturiski novads ir Latvijas brīvās zemniecības šūpulis, šeit sākās zemnieku brīvlaišana, un šeit vēl joprojām stāv pirmās Latvijā no muižas izpirktās mājas, te likts pamats Ziemeļlatvijas armijai. Te daudz krāšņu dabas un tūrisma objektu un interesantu vēstures liecību: piemineklis Tālavas taurētājam, Livonijas ordeņa pilskalns, Japāņu istaba, senās Imantas dzirnavas ar ūdenskritumu un smilšakmens ieža atsegums pie Jeru muižas, gleznainie Rūjas līči, kas caurvij pilsētu,» stāsta Sannija un Madars Kalniņi.

Otrs šī gada saiets notiks Salacgrīvā no 23. līdz 30. jūlijam. Vairāk informācijas www.3x3.lv.


Foto: no organizatoru albuma (ceļa daudzinājums Pelču 3x3 saietā 2016. gada jūlijā)

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Alvis

Nemaz nezināju par šādu pasākumu - izskatās ļoti interesanti! Daudz dažādu aktivitāšu visiem vecumiem

pirms 2 gadiem, 2017.03.29 19:00

Latvijas ziņas