Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina pieteikties tos, kas skolās nodrošinās bezmaksas augļus un dārzeņus 6

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Lauku atbalsta dienests (LAD) atgādina, ka arī gaidāmajā mācību gadā skolās Latvijā tiks īstenota programma „Skolas auglis”.

No 2014.gada 3.novembra līdz 2015.gada 27.februārim visi skolēni Latvijā saņems bezmaksas augļus un dārzeņus, kā arī tiks veikti izglītojoši pasākumi, lai uzlabotu skolēnu zināšanas par augļu un dārzeņu veselīgo ietekmi uz veselību.

Programmas skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem („Skolas auglis”) mērķis ir bez maksas nodrošināt svaigus augļus un dārzeņus, palielināt šo produktu patēriņu skolēnu uzturā, mainīt skolēnu ēšanas paradumus un paplašināt skolēnu zināšanas par veselīgu uzturu un svaigu augļu un dārzeņu nozīmi tajā. 

Programmas „Skolas auglis” ietvaros trīs reizes mācību nedēļā ikviens bērns var ēst dažādus augļus (ābolus, bumbierus, lielogu dzērvenes) vai dārzeņus (kāpostus, kolrābjus, burkānus, kāļus) vai to asorti porcijas. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka līderi izdalīto produktu skaita ziņā ir āboli un burkāni.

LAD aicina līdz 2014.gada 20.septembrim uz valsts un Eiropas Savienības atbalstu programmas īstenošanā pieteikties produktu ražotājus, tostarp arī to kooperatīvās sabiedrības, kā arī pašvaldības un izglītības iestādes, saimnieciskās darbības veicējus, kas nodrošina skolas ēdināšanu, lai nodrošinātu augļu un dārzeņu piegādi skolēniem vispārējās izglītības iestādēs arī 2014./2015.mācību gadā.

Augļiem un dārzeņiem jābūt audzētiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības produktu bioloģiskās vai integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasībām un kontroles kārtību, kā arī jābūt transportētiem no to ražošanas un iesaiņošanas vietas līdz skolēniem ne tālāk par 300 km.

Plašāka informācija atbalsta saņēmējiem pieejama mājaslapā www.lad.gov.lv izvēlnē „ES atbalsts” – „Tirgus veicināšana pasākumi”. 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

.

Bez maksas,tas ir apsveicami,bet kapitalisms - iekarta kura mes esam,lielaka dala,spiesti izdzivot to neparedz.

pirms 5 gadiem, 2014.08.03 15:22

..

Pēc tam ienāciet skolas ēdnīcā - paskatiet, KĀDI ir tie BEZMAKSAS augļi!! Bojāti, bezgaršīgi un vienveidīgi. Visbiežāk - apšaubāmas izcelsmes āboli, pēc kuru apēšanas sākas vēdergraizes.

pirms 5 gadiem, 2014.08.03 17:12

apaļtārps

Baigi laba doma. Tagad , tā vietā lai ābolus vestu uz atkritumu ploigonu un maksātu par to naudu , varēs tos aizvest uz skolu un lai skola bāž tos kaut vai dir.sā

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 18:33

žora

kā būtu ar lielveikalu plauktu atliekām barot perdeļus par velti???

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 19:57

jautājums

Kāpēc neaicina pieteikties tos, kuri varētu bez maksas piegādāt dārzeņus, augļus, lai varētu pabarot bērnus no trūcīgajām ģimenēm? (Žora, tu bērnībā esi bijis perdelis. Gan jau tāds esi arī tagad.)

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 20:13

mvb

Народ, нашла новую фишку по заработку - просто читать смс и получать за это деньги, я зарабатываю 20-30$ в день просто читая смс, времени не занимает вообще и возраст не имеет значения, деньги получала на карточку не однократно.Вот сами попробуйте, вот ссылка - http://mphone.2sms.ru

pirms 5 gadiem, 2014.08.04 22:39

Latvijas ziņas