Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizliegta vēl viena jauna psihoaktīvā viela

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) līdz 2015.gada 17.martam aizliedzis izgatavot, iegādāties, glabāt, pārvadāt, pārsūtīt vai izplatīt sintētisko kanabinoīdu FUBIMINA, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētā informācija.

Šis ir jau trīspadsmitais SPKC izdotais aizliegums jaunai psihoaktīvai vielai.

Paziņojumā teikts, ka FUBIMINA iedarbība var līdzināties kanabisa izraisītai iedarbībai un var radīt draudus veselībai. Šomēnes Valsts policijas Kriminālistikas pārvalde vienā augu maisījumu ekspertīzē identificēja minēto vielu, un tika izņemti 28 augu masu saturoši iepakojumi ar kopējos svaru 7,9538 grami.

SPKC atgādina, ka jaunās psihoaktīvās vielas ir bīstamas veselībai un to lietošana var izraisīt smagus veselības traucējumus - garīgās veselības pasliktināšanos, apziņas traucējumus, sirdsdarbības traucējumus, krampjus, dzīvībai bīstamas traumas un nāvi.

Saskaņā ar izdoto pagaidu aizliegumu aizliegtās vielas un tās saturošus izstrādājumus nedrīkst izgatavot, iegādāties, glabāt, pārvadāt, pārsūtīt vai izplatīt. Minētais attiecas gan uz juridiskām, gan fiziskām personām.

Atbilstoši likuma par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību aizliegtās vielas un tās saturošie izstrādājumi fiziskām un juridiskām personām trīs darba dienu laikā no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas jānodod Valsts policijai. Ja tas netiek izdarīts, Valsts policija vai izmeklēšanas iestāde šos izstrādājumus no aprites izņem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas