Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizsargāto produkta nosaukumu “Jāņu siers” drīkst izmantot seši Latvijas ražotāji 4

Tuvojoties Līgo svētkiem, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ķimeņu siera ražotājiem un patērētājiem atgādina – produkta nosaukumu “Jāņu siers” drīkst izmantot tikai uzņēmumi, kas iekļauti Garantētu tradicionālo īpatnību produktu reģistrā. Šobrīd tādi ir seši ražotāji – “Valmieras piens”, “Dundaga”, “Lazdonas piensaimnieks”, “Rankas piens”, “Straupe” un “Jaunpils pienotava”, informē PVD pārstāve Ilze Meistere.

Jāņu siers, tāpat kā salināta rudzu rupjmaize un sklandrauši, ir pagaidām vienīgie Latvijas produkti, kas reģistrēti kā produkti ar garantētu tradicionālo īpatnību (GTĪ). Tas nozīmē, ka tie ražojami pēc tradicionālas receptes un tehnoloģijas. Iekļaujot produktus GTĪ reģistrā, tie tiek pasargāti no pakaļdarinājumiem, kas neatbilst tradicionālajai produkta ražošanas receptei un tehnoloģijai.

Eiropas GTĪ reģistrā iekļautu produktu var ražot jebkurš uzņēmums, kurš var pierādīt, ka ražošanā izmanto tradicionālo produkta ražošanas recepti un tehnoloģiju. Ja uzņēmums uzskata, ka var šos kritērijus izpildīt, tam ar iesniegumu jāvēršas PVD, kas veiks pārbaudi uzņēmumā.

“Arī citi ražotāji drīkst ražot ķimeņu sieru, izmantojot savas jau ierastās, īpašās receptes,” teic PVD Dzīvnieku izcelsmes produktu ražošanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Una Rubīna, “tomēr saukt par Jāņu sieru to nedrīkst, jo šis nosaukums ir aizsargāts.”


Foto: laukutikls.lv


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Tas pats Jānis

Birokrātija visā krāšņumā - nu vairs katram nav tiesību taisīt Jāņu sieru...

pirms 2 gadiem, 2017.06.12 16:54

Džambo

Es gan izlasīju, ka katram ir tiesības tādu ražot, tikai ne katru sieru ar ķimenēm drīkst saukt par Jāņu sieru - ja gribi saukt par Jāņu sieru, tad jāražo pēc tradicionālās receptes. Vai tad tas ir slikti? Vismaz pēc nosaukuma būs iespēja spriest kas tas tāds varētu būt. Ja ir vienalga, tad pērc jebkuru ķimeņu sieru, tāpat ar visu iepakojumu neēdīsi, bet, izņemot no iepakojuma, jau būs vienalga kāds nosaukums tur bija uzdrukāts.

pirms 2 gadiem, 2017.06.12 19:29

Spodrīte

Latvijas Pienam bija pārsālīts mēsls ne Jāņusiers.

pirms 2 gadiem, 2017.06.12 19:13

Skolnieciņš

Nu, vismaz trīs produkti ir nopatentēti mazajā Latvijā. Varētu pacensties izdarīt vairāk. Latvijai jākļūst atpazīstamākai!

pirms 2 gadiem, 2017.06.30 21:37

Latvijas ziņas