Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apdrošinātājs: Visvairāk vējstiklus bojā uz ceļiem Jelgavas un Lietuvas virzienā 5

Līdz jūlija beigām pieteikto bojāto vējstiklu skaits ir gandrīz par 20 procentiem lielāks nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina apdrošināšanas sabiedrības «Balta» jaunākie dati.

Lai arī vējstiklu bojājumu skaits šogad ir palielinājies, uzņēmuma dati liecina, ka šie bojājumi ir saglabājuši savu proporcionālo daļu kopējā negadījumu ainā. Neskaitot vējstiklu bojājumus, atlīdzības izmaksātas par sadursmēm ar citiem transportlīdzekļiem, kā arī citiem negadījumiem.

«Visbiežāk vējstiklu bojājumi tiek fiksēti pavasarī un vasaras sākumā, kad pēc ziemas perioda mainās ceļa seguma struktūra. Šajos gadījumos no garām vai priekšā braucošās automašīnas tiek pacelti akmeņi, kas trāpa otra transportlīdzekļa priekšējā vējstiklā. Bieži vien tie ir nelieli akmentiņi, kuri nelielas plaisas, kas netraucē vadītājam ceļa redzamībai un dalībai satiksmē, taču bojā estētisko izskatu un ar laiku var novest pie nopietnākiem stikla bojājumiem, piemēram, ziemā plaisās var iekļūt ūdens un sasalstot nopietni sabojāt stiklu. Šādi negadījumi notiek arī vasarā uz grants seguma ceļiem un ceļa remonta posmos, tāpēc autovadītājus aicinām izvēlēties apstākļiem drošu pārvietošanās ātrumu, īpaši remonta norises vietās,» skaidro «Balta» atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Izvērtējot pieteikto gadījumu skaitu dažādos Latvijas ceļu posmos, var secināt, ka vējstiklu bojājumi vienlīdz bieži tiek reģistrēti visos Latvijas reģionos, tomēr ceļa posmos Jelgavas un Lietuvas virzienā iegūto vējstiklu bojājumu skaits ir aptuveni par 20 procentiem lielāks nekā citur, informē uzņēmuma komunikācijas vadītāja Ilze Rassa. 

«Balta» izmaksāto atlīdzību summa par vējstiklu bojājumiem, salīdzinot ar pērnā gada pirmajiem septiņiem mēnešiem, ir pieaugusi par 29 procentiem, bet pieteikto gadījumu skaits šajā laikā ir pieaudzis pat 20 procentiem. Pērn pirmajos septiņos mēnešos par vējstiklu negadījumiem atlīdzību apjoms sasniedza 220 047 latus, bet šogad attiecīgajā periodā izmaksāti 283 182 lati. 

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Resnais

Par to jāsaka paldies ceļu uzturētājiem, kas ber uz ceļa akmeņus. Attēlā redzamais apvedceļa posms vispār nebija jāremontē. Tā saucas Eiropas naudas apgūšana.

pirms 6 gadiem, 2013.08.18 21:30

Asdfgh

Resni paldies ir jaasaka idiotiskiem autovadiitaajie, t. Sk. Sievietem, kuri nevar iesleeg savu vieniigo rievu, padomaat un ieraudziit galu galaa cz

pirms 6 gadiem, 2013.08.18 22:47

Garāmbraucošais

Kas tā par stāvvietu? Vai šī nepārtrauktā baltā līnija šiem vadītājiem nav jāievēro. Vai apdrošinātāji arī šādos gadījumos, kad rupji tiek ignorēti CSN, maksās atlīdzību, ja garām braucošā automašīna pacels akmentiņu un tas sabojās vējstiklu.

pirms 6 gadiem, 2013.08.18 23:00

Vernons

Daudziem tas būs jaunatklājums, ka balto līniju, 920. apzīmējums, šķērsot aizliegts! CSN 10 . punkts paredz, katram rīkoties TĀ, lai neveidotu bīstamu situāciju! Respektīvi priekšā esošie "biezā slānī" samazina savu braukšanas ātrumu un traucē citiem pārvietoties!
Vienīgā vieta, kur drīkst šķērsot šīs līnijas ir stāvlaukums, bet atstāt uz līnijas un aiziet arī nedrīkst!

pirms 6 gadiem, 2013.08.19 08:32

INTERESANTI

kam būtu jārūpējas, lai šādi CSN pārkāpēji, kuri ignorē 920.apzīmējumu, netraucētu autobraucējiem pārvietoties?

pirms 6 gadiem, 2013.08.19 16:01

Latvijas ziņas