Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apsveikti labākie darbā ar jaunatni

8. decembrī apbalvošanas ceremonijā tika sveikti Latvijas labākie darbinieki, organizācijas un pašvaldības darbā ar jaunatni. Konkurss “Labākais darbā ar jaunatni 2014” tika rīkots ikgadējās Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros. Priecē, ka sveicamo vidū ir arī zemgalieši – Zemgales NVO centrs, Kristīne Kode un Jānis Zariņš no Jelgavas novada, Jeļena Grīsle no Jelgavas pilsētas, Einārs Ervīns Deribo no Ozolnieku novada, kā arī Aivis Majors no Tērvetes novada.

«Ziņu» aptaujātais Svētes pagasta jaunatnes lietu koordinators Jānis Zariņš tika nominēts kā uzlecošais jaunatnes darbinieks. Interesanti, ka tieši šajā nominācijā bija nominēts lielākais skaits personu darbā ar jaunatni pašvaldībā. «Ikdienā strādājot ar jauniešiem, darbs vienmēr ir pārsteigumu pilns, ir patīkami redzēt, ka ir daudz brīvprātīgo jauniešu, kas paši iesaistās dažādu pasākumu organizēšanā, kā arī palīdz aktivitāšu tapšanā. Personīgi es saku lielu paldies Jelgavas novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālistei Kristīnei Kodei. Ir patīkami strādāt kopā ar tik pieredzes bagātu cilvēku,» tā J.Zariņš par uzvarētāju nominācijā “Aktīvākais jaunatnes darbinieks Latvijas un Eiropas ietvaros”.

Novadniece un pašvaldības jauniešu aktīviste un līdere Kristīne Kode tika svinīgi apbalvota ar stilizētu statueti un diplomu. Kristīne jau 10 gadus iesaistīta darbā ar jaunatni, rūpējoties par to, lai jaunieši gūtu pieredzi, apgūtu jaunas prasmes un paplašinātu redzes loku, kā arī lai veicinātu viņu piederības sajūtu savai vietējai kopienai, valstij un arī Eiropai. Kristīne ar zināšanām bagāto pieredzi pārvalda jaunatnes lietu jautājumus un arvien rod radošas pieejas, organizējot aktivitātes jauniešiem - neformālās izglītības apmācības un pieredzes apmaiņas, vizītes novada jauniešiem, popularizējot brīvprātīgo darbu un iesaistot jauniešus novada mēroga pasākumos. 

Nominēts "Uzlecošā jaunatnes darbinieka" titulam, pateicību saņēma Jānis Zariņš, kurš Svētes pagastā nerimstoši arvien pulcina un iesaista jauniešus radošās, izglītojošās un praktiskās aktivitātēs un pasākumos.

Kategorijā “Pašvaldības” pretendenti tika izvirzīti trīs kategorijās:

Nominācijā “Straujākais lēciens darba ar jaunatni attīstībai pašvaldībā” uzvarēja Raunas novada pašvaldība. 
Nominācijā “Jaunietim draudzīgākā pašvaldība” uzvarēja Cēsu novada pašvaldība.
Nominācijā “Darba ar jaunatni tradīcijām bagātākā pašvaldība” uzvarēja Daugavpils pilsētas pašvaldība.

Kategorijā "Jaunatnes organizācijas un biedrības, kas veic darbu ar jaunatni” pretendenti tika izvirzīti trīs kategorijās:

Nominācijā “Darbīgākā jaunatnes organizācija sociālās atstumtības mazināšanai un līdzdalības veicināšanai jauniešu vidū” uzvarēja biedrība “No idejas līdz attīstībai” no Pāvilostas. 
Nominācijā “Pieredzes bagātākā jaunatnes organizācija” uzvarēja biedrība “Zemgales NVO centrs” no Jelgavas. 
Nominācijā “Straujākais lēcien­­s jaunai jaunatnes organizācijai” uzvarēja biedrība “Jaunatnes čemodāns” no Rēzeknes. 

Kategorijā "Pašvaldības darbā ar jaunatni iesaistītā persona” pretendenti tika izvirzīti trīs kategorijās:

Nominācijā “Uzlecošais jaunatnes darbinieks” uzvarēja Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra direktore Linda Vaškeviča-Vieta.
Nominācijā “Aktīvākais jaunatnes darbinieks Latvijas un Eiropas ietvaros” uzvarēja Jelgavas novada jaunatnes lietu speciāliste Kristīne Kode. 
Nominācijā “Pieredzes bagātākais jaunatnes darbinieks” uzvarēja Saldus novada jaunatnes lietu speciāliste Rudīte Muraševa. 

Apsveikuma vārdus konkursa uzvarētājiem sūtīja ar izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile: “Ticu, ka mūsu valsts veiksmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki. Mēs katrs varam uzdot sev jautājumu – ko es kā vecāks, skolotājs, uzņēmējs, ierēdnis vai politiķis varu darīt, lai mudinātu Latvijas jauniešus izvirzīt drosmīgus un atbildīgus mērķus un atbalstītu viņus šo mērķu sasniegšanā. Jūs ar saviem darbiem rādāt teicamu piemēru. Vēlos sveikt visus mērķtiecīgos, aizrautīgos, idejām un iecerēm bagātos jauniešus, kas uzņemas atbildību par savām izvēlēm gan lai veidotu veiksmīgu savu dzīvi, gan lai sniegtu savu ieguldījumu Latvijas izaugsmē,” bilda ministre.

Kopumā konkursam tika iesūtīti 49 pieteikumi. Konkursa mērķis bija izteikt atzinību aktīvākajām pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītām personām un jaunatnes organizācijām par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā Latvijā. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas