Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: 28 procentiem iedzīvotāju ir parāds par mājokļa īri vai komunālajiem pakalpojumiem

Nedaudz vairāk nekā ceturtā daļa – 28 procenti – Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka viņiem vai viņu ģimenei ir parāds par dzīvokļa īri vai citiem komunālajiem pakalpojumiem. 

Šādu atbildi biežāk snieguši nepilsoņi, iedzīvotāji ar pamatizglītību, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem ģimenes un personīgajiem mēneša ienākumiem. 

To atklāj pētījumu aģentūras «TNS» maija beigās veiktais pētījums.

Tomēr lielākajai daļai – 71 procentam – Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav parādu par dzīvokļa īri vai citiem komunālajiem pakalpojumiem. Par saņemtajiem pakalpojumiem biežāk spēj norēķināties iedzīvotāji ar augstāko izglītību, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ģimenes un personīgajiem mēneša ienākumiem, informē «TNS» mārketinga vadītāja Laura Vendele.

Vienam procentam aptaujāto nav konkrēta viedokļa par šo jautājumu.

Starp tiem, kuriem ir parāds par dzīvokļa īri vai citiem komunālajiem pakalpojumiem, vairāk nekā ceturtajai daļai parāda apjoms ir līdz 100 latiem, 41 procentam - robežās no 100 līdz 499 latiem, 16 procentiem - 500 latiem. 

Savukārt pieciem procentiem nav skaidras atbildes uz jautājumu par parāda apjomu.

Aptauju pētījumu aģentūra veica no 28. līdz 30. maijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas