Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: 54 procenti iedzīvotāju atbalsta augstskolu skaita samazināšanu Latvijā 8

Vairāk nekā puse – 54 procenti – Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka ir jāsamazina augstskolu skaits Latvijā. 

To atklāj pētījumu aģentūras «TNS» jūlijā veiktais pētījums.

Starp tiem, kuri uzskata, ka Latvijā ir jāsamazina augstskolu skaits, salīdzinoši biežāk ir iedzīvotāji ar augstāko izglītību, iedzīvotāji, kuri pēc nodarbošanās ir vadītāji, augstākā līmeņa speciālisti, skaidro «TNS» mārketinga vadītāja Laura Vendele.

36 procenti uzskata, ka Latvijā nav jāsamazina augstskolu skaits. Salīdzinoši biežāk šādu atbildi izteikuši skolnieki, studenti un iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem vidējiem mēneša ienākumiem.

Desmitajai daļai nav skaidras atbildes uz šo jautājumu. Salīdzinoši biežāk grūtības paust viedokli ir iedzīvotājiem ar vidējo izglītību.

Aptauju pētījumu aģentūra veica no 9. līdz 11.jūlijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Pievieno komentāru

Nu a ja mazinātu, tad tās jau nebūtu privātās augstskolas. Šajā gadījumā LLU varētu tikt apcirsta kā nezāle, kas pat būtu labi, stagē tā būda uz salas, kas rīko tik balles

pirms 6 gadiem, 2013.07.17 18:02

eu

LLA ir augsta līmeņa proftehskola , ar padomju laika pasniedzējiem un alkohola lietošanas tradīcijām .

pirms 6 gadiem, 2013.07.17 19:39

Kurp iesim?

Cik procentiem iedzīvotāju vispār bijusi kāda saskarsme ar augstskolām? Cik procenti iedzīvotāju var pateikt, cik vispār Latvijā ir augstskolu? Šīs nav īsti jautājums aptaujām.

pirms 6 gadiem, 2013.07.17 18:17

Ome

Kam vajadzīgas tādas augstskolas,ja pēc to beigšanas mūsu valstī darbu iegūtajā specialitātē nav iespējas dabūt?! Īrijā šampinjonus lasīt var bez augstskolas diploma!

pirms 6 gadiem, 2013.07.18 10:20

Students

Vai vērts baidīties no ministrijas/valsts pārvaldes? Jābaidās no pašas augstskolas, kura var jebkurā mirklī izmest no aprites par pašu naudu esošos studentus ar teicamām sekmēm un vēlmi gūt zināšanas, kļūstot par labu speciālistu!!!

pirms 6 gadiem, 2013.07.19 13:54

Čūsku kamolā

Priekš kam vajadzīgas tās diskusijas un aptaujas... beigās tāpat pašas universitātes lemj, ko un kad apcirst! Aiz šī birokrātijas un likumdošanas aizskara slēpjas autonomijas, korupcija un uzpikšana!
Mūsu tauta ir pārāk gļēva, lai aizstāvētu sevi, savus tuviniekus - ikviens met plikti krūmos, tiklīdz viņa zelta pēcpusei draud briesmas..
LLU ar programmas slēgšanu - reāls un uzskatāms piemērs tam visam!!!

pirms 6 gadiem, 2013.07.19 13:59

REINIS!!

Žēl, BET (JELGAVAS LLU) savu spožumu ir pazaudējusi,liekas vajag apvienot vai slēgt daudzas fakultātes. Ražot bezdarbniekus par budžeta naudu un saglabāt darba vietas IR PĀRĀK liela greznība MŪSU mazajā VALSTĪ ????????

pirms 6 gadiem, 2013.07.19 14:44

to Reinis

Bet, mīļais, nejau valsts augstskolas ar bagātu pieredzi un kvalitatīvām mācību programmām vajag slēgt! Nepieciešams panākt, lai privātais sektors sašaurinās. Vaina nav universitātē, vaina ir darbinieku/vadības/mācībspēku attieksmē!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.07.19 14:55

Latvijas ziņas