Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: Lielāka daļa iedzīvotāju atbalsta sodu palielināšanu par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā 7

Absolūtais vairākums – 79 procenti – Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka ir jāpaaugstina sodi par transportlīdzekļu vadīšanu reibumā. 

Salīdzinoši biežāk sodu palielināšanu atbalsta sievietes, cittautieši un citā valodā galvenokārt ģimenē runājošie. To atklāj pētījumu aģentūras TNS oktobrī veiktais pētījums.

15 procenti iedzīvotāju neuzskata, ka ir jāpaaugstina sodi par transportlīdzekļu vadīšanu reibumā . Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir vīrieši, vidzemnieki, kā arī respondenti, kuri paši sev ir darba devēji.

Sešiem procentiem nav skaidras atbildes uz šo jautājumu. Salīdzinoši biežāk konkrēta viedokļa par reibumā braucošu transportlīdzekļu vadītāju sodīšanu nav iedzīvotājiem ar salīdzinoši augstākiem ģimenes ienākumiem.

Puse (51 procents) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka ir jāatņem vadītāja apliecība uz mūžu tiem autovadītājiem, kuri izraisījuši satiksmes negadījumu, vadot transportlīdzekli reibumā. Salīdzinoši biežāk šādu soda mēru atbalsta Kurzemes reģiona iedzīvotāji, kā arī aptaujātie ar mēneša ienākumiem 101 – 200 latu uz vienu ģimenes locekli.

Vairāk nekā trešā daļa (39 procenti) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neuzskata, ka ir jāatņem vadītāja apliecība uz mūžu tiem autovadītājiem, kuri izraisījuši satiksmes negadījumu, vadot transportlīdzekli reibumā, informē TNS mārketinga vadītāja Laura Vendele.

Desmitajai daļai aptaujāto nav skaidras atbildes uz šo jautājumu.

Aptauju pētījumu aģentūra no 22. līdz 24. oktobrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

konstantins-drēbju skapis

protams ka žūpas jāliek čokā jo liec viņiem naudas sodu cik lielu vien var viņi vienalga nemaksā tā ir tāda šlaka kuri skaidrā pat īsti braukt neprot man kaimiņos dzīvo viens riktīgais metējs to eksemplāru jau pēc tumši zilgani sarkanā šņukura var pateikt ka ir visīstākais žūpa braukā pa nomalēm vākdams visādus lūžņus un vakarpusē ka tos nodod un kāds latiņš ieripo kabatelē tā tas tiek uz fikso nodzerts un nu kad vairs nau spēka spiest pedāļus tad pie***ām biksēm vazājas apkārt siekalainu lūpu atkāris kā vecs zirgs vasarā viņš guļ savā pussabrukušajā-golfiņā ziemā laikam pagrabos sodi pa braukšanu sutā viņam laikam sakrājušies desmitos tūkstošu viņš nemaksā un arī nemaksās un iepūt viņam

pirms 5 gadiem, 2013.11.01 09:45

vārds

virs 2 promilēm vajadzētu turpat grāvmalē nošaut.

pirms 5 gadiem, 2013.11.01 09:54

s

Piekrītu 100% - tādus lopus vajadzētu piesiet striķī un vilkt pa pilsētām aiz automašīnas kamēr āda un gaļa izsmērējas pa asfaltu un paliek tikai kauli...

pirms 5 gadiem, 2013.11.01 19:50

ivo neo

kad gadisis pasam ko tat rakstisi? gudrinieks.

pirms 5 gadiem, 2013.11.01 22:52

Tas pats Jānis

Gadās tikai bikses pieslapināt no izbailēm.
Sēsties dzēruma pie stūres ir lopa cienīgs apzināts izgājiens, par kuru ir jāsoda pēc lielākās iespējamās bardzības, lai pašam žūpam un citiem ir ko atcerēties.
Ceru, ka visi, kas izvēlas braukt sutā, pazaudēs tiesības, nonāks cietumā vai vismaz nositīsies vienatnē un neapdraudēs mani un pārējos.

pirms 5 gadiem, 2013.11.02 14:48

martins

Pirmkārt jau būtu jāievieš progresīvā sodu sistēma, t.i. jo lielāki ienākumi jo lielāka soda nauda jāmaksāun tikai pēc tam varētu domāt par autovadītāja apliecības atņemšanu uz mūžu u.t.m.l.

pirms 5 gadiem, 2013.11.02 02:11

feliks

ko atkal sāksies lielā spriežsanas epopeja viennozīmīgi sēdināt būrī uz gadiņiem 3-5 tiesības nost uz mūžu auto konfiskāciju palasiet Ā Hitlera grāmatu Mana cīņa-tur labi aprakstīts kādiem sodiem un cik īsā laikā vācieši tika galā ar Valsts izlaupītajiem zagļiem žūpām krāpniekiem visu veidu aferistiem pedofiliem gaiļbikšiem utt a kas te darās izvaro noslepkavo bērnus pārdzēries eksemplārs vadod auto nobrauc vairākus cilvēkus unnn-3-6 gadiņi nosacītā un tad labi ja nosēž kādus divus un ka tiek ārā nekauņas ņem un sūdz Valsti eiropas cilvēktiesību tiesā kuru vada gaiļbikši un vēl piedzen no mūsu daudzcietušās Latvijas kaut kādas mistiskas soda naudas pa labu slepkavniekiem aferistiem izvarotājiem krāpniekiem

pirms 5 gadiem, 2013.11.02 09:54

Latvijas ziņas