Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: Pašvaldību sēžu audioieraksti nodrošinās godīgāku un caurskatāmāku deputātu darbu 4

Vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pašvaldību sēžu audioieraksti nodrošinātu godīgāku un caurskatāmāku deputātu darbu, liecina uzņēmuma "Lattelecom" veiktā aptauja.

Katrs otrais no aptaujātajiem atzīst, ka labprāt izmantotu iespēju noklausīties domes sēžu ierakstus. Tomēr tikai viena desmitdaļa aptaujāto zina, ka no 1.jūlija pašvaldībām jānodrošina domes sēžu ierakstīšana audio formātā, aģentūru LETA informēja "Lattelecom" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Zanda Šadre.

Iedzīvotāji uzskata, ka audio ierakstu būtiskākie ieguvumi būs plašāka informācijas pieejamība, godīgāks un caurskatāmāks pašvaldības deputātu darbs un iespēja izvērtēt deputāta darbību amatā, lai atvieglotu izvēli nākamajās pašvaldību vēlēšanās.

Domes sēžu audio ierakstu pieejamību īpaši novērtē respondenti vecumā no 50 līdz 74 gadiem - 55% atzinuši, ka izmantos iespēju tos noklausīties. Turklāt šajā vecuma grupā arī ir vislielākais to iedzīvotāju īpatsvars, kas jau ir informēti, ka audio ieraksti būs pieejami.

"Sen pagājuši laiki, kad svarīgākais tika pārrunāts tirgus laukumā. Informācijas sabiedrības laikmetā ir virkne tehnoloģisku risinājumu, kas ļauj komunicēt daudz aktīvāk un efektīvāk, turklāt nepastarpināti. Audio ieraksti būs vēl viens solis tuvāk cilvēkam, turklāt jo īpaši priecē fakts, ka arī iedzīvotāji atzīst, ka tas būs iemesls pievērst uzmanību savā pašvaldībā notiekošajam. Tas ļauj izteikt pozitīvu pieņēmumu, ka informētības līmenis pieaugs,” skaidro "Lattelecom" valsts nozares piedāvājumu vadītāja Solvita Ūdre.

Katrs ceturtais respondents uzskata, ka audioieraksti ļaus identificēt aktīvākos deputātus un tos, kuri sēdēs piedalās vien formāli, kā arī uzlabos savstarpējo komunikāciju, proti, deputāti debašu laikā runās konstruktīvāk, bez savstarpējiem apvainojumiem vai lamu vārdiem. Jo īpaši šo ieguvumu izceļ lauku iedzīvotāji.

Turpretī par audioierakstu noderību skeptiskākie ir 40 līdz 49 gadus vecie Latvijas iedzīvotāji, rīdzinieki un iedzīvotāji ar augstiem ienākumiem. Šie respondenti uzskata, ka no audioierakstiem nebūs īpaša labuma, jo deputāti tāpat visus lēmumus saskaņos pirms ieraksta. Salīdzinoši skeptiski ir arī vīrieši.

Latvijas iedzīvotājus visvairāk interesē ar teritorijas plānošanu un attīstību saistītie jautājumi, nekustamā īpašuma un nodokļu tēmas, kā arī informācija par sociālo palīdzību un dažādiem pabalstiem. Īpaši aktuāla sociālās palīdzības tēma ir septītajai daļai iedzīvotāju ar zemiem ienākumiem. Turpretī jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem norādījuši, kas viņus interesē galvenokārt izglītības tēma. Rīgā biežāk nekā citviet Latvijā interesē sabiedriskais transports.

90% iedzīvotāju atzīst, ja izlemtu klausīties domes sēžu ierakstus, ieraksta kvalitāte tiem būtu svarīga. Turklāt par ļoti svarīgu faktoru to atzinusi puse aptaujāto. Īpaši kvalitāti izceļ jaunieši vecumā līdz 19 gadiem - pilnīgi visi to uzskata par būtisku.

Likums "Par pašvaldībām” nosaka, ka no šī gada 1.jūlija pašvaldībām būs jānodrošina domes sēžu ierakstīšana audio formātā un ieraksta ievietošana pašvaldības domes mājaslapā internetā.

Pētījumu veicis "Snapshots" pēc "Lattelecom" pasūtījuma 2013.gada decembrī, aptaujājot 929 respondentus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ā

Laikam tikai sētas suns nezina , ka pirms domes sēdēm visi jautājumi ir saskaņoti ar Bubuli , Rāviņu , Lembergu. Domes sēdē tikai formāli nobalsos.Tā ka audioieraksti ir priekš idiotiem. Toties pirms vēlēšanām ZZS varēs karināt tautai makaronus , cik viņi ir godīgi , kā domā tautai par prieku vēl kādu tiltu uzbūvēt . Un muļķīši klausīsies un vēlēt neies . Toties aptaukojušies ierēdņi atkal veco mafiju iebalsos , jo lai tiktu pilsētas domē pietiek ar 800 balsīm

pirms 5 gadiem, 2014.02.23 14:28

B.

Un ar Kanašku....

pirms 5 gadiem, 2014.02.23 16:41

apaļtārps

un ja balsu nepietiek , tad Rublis zina kā rīkoties , lai iztrūkstošās balsis rastos.

pirms 5 gadiem, 2014.02.23 21:30

Latvijas ziņas