Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: Puse Latvijas vīriešu guvusi traumas darbā 5

Piektdaļai jeb 21,6% Latvijas vīriešu darba laikā nācies smagi savainoties, bet vēl 27,4% guvuši vieglas traumas, liecina informatīvās kampaņas "Strādā vesels!" laikā portālā "Draugiem.lv" veiktā aptauja.

Kā aģentūru LETA informēja kampaņas koordinatore Dace Helmane, nelaimes gadījumos darbā cietusi arī katra trešā sieviete Latvijā, tomēr biežāk tās ir bijušas vieglas traumas - 23,7% gadījumu. Salīdzinot ar vīriešiem, smagas traumas sievietes guvušas divreiz retāk.

Viens no izskaidrojumiem biežākam vīriešu traumatismam darbā ir fakts, ka vīrieši biežāk nekā sievietes strādā bīstamās nozarēs, norāda Helmane. Pētījumi rāda, ka darbu ar aprīkojumu, piemēram, frēzēm un slīpmašīnām, veic 38,6% vīriešu un tikai 9,7% sieviešu. Savukārt darbu ar bīstamām iekārtām, piemēram, celtņiem, cisternām, savā ikdienas darbā veic 32,9% nodarbināto vīriešu un tikai 6,1% sieviešu.

Tāpat vīriešiem raksturīga drošības nosacījumiem neatbilstoša un pārgalvīga rīcība. Valsts darba inspekcijas dati liecina, ka vīrieši biežāk nekā sievietes neievēro darba drošības noteikumus, nelieto drošības aprīkojumu vai individuālos aizsardzības līdzekļus un strādā alkohola reibumā.

Kā ziņots, lai pārliecinātu nodarbinātos un darba devējus, ka darba drošības un veselības pasākumi nav tikai birokrātija, 13.februārī tika atklāta kampaņa "Strādā vesels!", aicinot ikvienu uz aktīvu rīcību - darbavietā rūpējoties par savu vai savā pakļautībā strādājošu cilvēku drošību un veselību.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

s

Pētījumi rāda, ka darbu ar aprīkojumu, piemēram, frēzēm un slīpmašīnām, veic 38,6% vīriešu un tikai 9,7% sieviešu - kas par dzimumu ir atlikušie 51.7%?

pirms 5 gadiem, 2014.02.21 20:50

vārds

Skribenti, kas raksta šāda veida murgojumus

pirms 5 gadiem, 2014.02.21 21:03

to s

Vai tad atlikušajam procentam obligāti jābūt cita dzimuma ? Var redzēt, ka smadzeņpods tev ir tikai lai tajā būtu ēdamcaurums.

pirms 5 gadiem, 2014.02.25 08:55

vīrs un vārds

nav ko iet darbā dzērumā vai uz pohām.

pirms 5 gadiem, 2014.02.23 12:40

Latvijas ziņas