Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar valsts atbalstu neauglības ārstēšanai pasaulē nākuši vismaz 37 bērni

Pateicoties valsts sniegtajam atbalstam neauglības problēmu risināšanai, pasaulē nākuši vismaz 37 bērni, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Kā ziņots, valsts ir iesaistījusies neauglības problēmu risināšanā kopš 2012.gada 1.septembra, apmaksājot medicīniskās apaugļošanas procedūru sievietēm vecumā līdz 37 gadiem. Iespēja veikt šo procedūru tiek nodrošināta piecās Latvijas ārstniecības iestādes - klīnikā SIA "VASU", SIA "Reproduktīvās medicīnas centrs "Embrions"", klīnikās SIA "Ava-Clinic" un "AVA Rīga", kā arī SIA "Klīnika EGV".

Ārstniecības iestāžu sniegtā informācijas liecina, ka kopš programmas sākuma līdz 2013.gada 31.decembrim sievietēm, kurām veikta valsts apmaksāta medicīniskā apaugļošana, ir piedzimuši 37 bērni. Kopumā notikušas 32 dzemdības, kas nozīmē, ka vismaz divām sievietēm varētu būt piedzimis vairāk nekā viens bērns.

NVD pārstāve Evija Štālberga aģentūrai LETA sacīja, ka minētajos datos nav iekļauta informācija par sievietēm, kurām dzemdības notikušas 2013.gada decembrī, bet kuras no slimnīcas ir vai tiks izrakstītas šā gada janvārī. Tāpat NVD rīcībā nav informācijas par dzemdību palīdzības sniegšanu sievietēm, kuras veikušas valsts apmaksātu medicīnisko apaugļošanu, bet izvēlējušās maksas dzemdības ārstniecības iestādē Latvijā vai ārpus valsts.

Šogad valsts apmaksātu neauglības ārstēšanu paredzēts nodrošināt 770 pāriem/pacientiem. Pērn to varēja saņemt 400 pāri, bet 2012.gadā - 50 pāri.

Rindā uz pakalpojumu gaida aptuveni 1567 pāri. Jāpiebilst gan, ka valsts apmaksātu medicīnisko apaugļošanu Latvijā sniedz četras klīnikas un pacients var reģistrēties rindā vairākās klīnikās uzreiz. Tomēr katram pacientam tiek plānots viens ārstniecības kurss un viena medicīniskās apaugļošanas manipulācija.

Garākā rinda ir izveidojusies SIA "Klīnika EGV", kur pakalpojuma saņemšanai reģistrējušies 639 cilvēki, un SIA "Reproduktīvās medicīnas centrs "Embrions"" ar 596 pacientiem. Savukārt SIA "Ava-Clinic" uz procedūru gaida 151 pacients, SIA "VASU" - 102, bet klīnikā "AVA Rīga" - 79 pacienti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas