Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī citos uzņēmumā “Tukuma straume” ražotajos produktos konstatēts karbamīds

Suņu un kaķu barībā neatļautā viela karbamīds ir konstatēta arī citos laboratoriskajai izmeklēšanai nosūtītajos “Tukuma straumes” ražoto produktu un ražošanā izmantoto izejvielu paraugos, informē Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere.

PVD aicina suņu un kaķu īpašniekus pārskatīt iegādātos suņu un kaķu barības iepakojumus un neizmantot savu mīluļu ēdināšanā šādus produktus: pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar mājputnu gaļu” (partijas Nr. 2993, derīguma termiņš 24.07.2018.), pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar mājputnu gaļu” (partijas Nr. 2780, derīguma termiņš 08.06.2018.), barība kaķiem “Ņau Ņau” (partijas Nr. 3052, derīguma termiņš 04.08.2018.), pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar gaļu” (partijas Nr. 2966, derīguma termiņš 17.07.2018.), pilnvērtīga barība suņiem “Dogo ar gaļu” (partijas Nr. 2806, derīguma termiņš 12.06.2018.).

Karbamīds konstatēts arī Polijā ražotajās izejvielās – alus raugā un putnu gaļas miltos. Tā kā izejvielas ražotas Polijā, PVD par konstatēto ziņos arī Eiropas Savienības Ātrās brīdināšanas sistēmā, tādējādi par to informējot visu Eiropas Savienības dalībvalstu kontroles dienestus.

Barības un izejvielu analīzes veiktas vienā no galvenajām Eiropas laboratorijām – Dānijas Valsts veterinārajā un pārtikas laboratorijā pēc zinātniskā institūta BIOR pasūtījuma.

Kā ziņots iepriekš, pēc tam, kad suņu un kaķu barībā neatļautā viela karbamīds laboratoriski tika konstatēts vienā uzņēmuma ražotajā “Dogo ar mājputnu gaļu” partijā, PVD apturēja visas uzņēmuma noliktavā esošās suņu barības izplatīšanu līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai.

Piesārņotās dzīvnieku barības partijas ir jāizņem no tirdzniecības un jāiznīcina.

PVD turpina pārbaudes uzņēmumā, lai noskaidrotu, kā neatļautā viela varēja nonākt suņu un kaķu barībā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas