Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī šogad valsts mežos katrs iedzīvotājs drīkstēs nocirst vienu eglīti 4

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad VAS «Latvijas valsts meži» (LVM) apsaimniekotajos valsts mežos iedzīvotājiem personiskām vajadzībām Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanai atļauts nocirst vienu eglīti, liecina informācija LVM mājas lapā.

Cērtot eglīti, jāievēro, ka tās celma caurmērs jeb diametrs nedrīkst būt lielāks par 12 centimetriem, bet eglītes augstums nedrīkst pārsniegt trīs metrus. Tāpat eglītes aizliegts cirsts jaunaudzēs.

Eglītes atļauts cirst un zāģēt uz stigām, meža ceļu malās, grāvmalās, pieaugušā mežā zem lielajiem kokiem un zem elektrolīnijām.

Eglīti nedrīkst cirst privātā mežā, publiskā dabas parkā, kā arī īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, kas informatīvajās zīmēs atzīmēta ar ozollapu.

Valsts meži atrodas visā Latvijas teritorijā starp daudziem privātajiem, pašvaldību un citu īpašnieku mežiem, tāpēc, lai nerastos konflikti, LVM aicina pirms eglītes ciršanas vai zaru savākšanas pārliecināties, kam pieder mežs, apjautājoties par to mežsaimniecībās vai Valsts meža dienesta mežniecībās.

Kā ziņots, katru gadu LVM atjauno aptuveni 20 000 hektāru meža un izkopj 40 000 hektāru jaunaudžu.

Uzņēmumam pieder 1,62 miljoni hektāru apsaimniekotas valsts mežu zemes, tajā skaitā 1,59 miljoni hektāru meža zemes, no kuras 1,35 miljoni hektāru ir mežs. Kā dabas aizsardzības teritorijas tiek apsaimniekoti 0,32 miljoni hektāru jeb 20 procenti no visu LVM valdījumā esošo zemju kopplatības. 100 procenti uzņēmuma akciju pieder valstij, un to turētāja ir Zemkopības ministrija.

Kā ziņots, «Latvijas valsts meži» pagājušajā gadā strādāja ar 259,89 miljonu eiro apgrozījumu un 60,49 miljonu eiro peļņu, kas ir pieaugums par attiecīgi 3 procentiem un 23 procentiem, salīdzinot ar 2012. gadu, liecina «Firmas.lv» dati. Uzņēmuma apgrozījums 2012. gadā bija 253,39 miljoni eiro, bet peļņa – 54,85 miljoni eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

s

Nedrīkst,stirnas kungiem, eglītes nabagiem....

pirms 4 gadiem, 2014.12.02 16:10

s

Jauka tradīcija gada beigās nocirst tūkstošiem egļīšu un pēc divām nedēļām izmest pie miskastēm....

pirms 4 gadiem, 2014.12.02 10:37

membrāns

...S...jauka tradīcija,audzēt vistiņu ,nokaut viņu un apēst Tāpat ar cūciņu,trusīti,gotiņu ,telīti ...bet Āfrikā arī tādus vai tādas kā tu apēst un atstāt "tevi" klozetpodā...

pirms 4 gadiem, 2014.12.02 22:03

Latvijas ziņas