Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāti VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki

Tikko nosvinēti Jāņi, ar krāšņu ceremoniju 25. jūnija vakarā Vērmanes dārzā tika atklāti VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki. Šogad tas ir svētku divdesmitās jubilejas gads, un, kā atgādināja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika, par šo svētku rašanos jāpateicas Maestro Imantam Kokaram.

Par godu svētku idejas autoram Latvijas Universitātes Lielajā aulā vēl pirms svinīgās atklāšanas ceremonijas, ko ievadīja Latvijas kultūras ministres Dace Melbārdes uzruna, notika koncerts «Esi sveicināta, Saule». 

Aizritējušo 20 gadu laikā svētki notikuši visās tradīcijā iesaistītajās dalībvalstīs. Jubilejas gadā tie kārtējo reizi jārīko Latvijai. Svētkos piedalās ap 8000 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas un Islandes.

Latvijas pārstāvju vidū ir arī Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» jauniešu kamerkoris «Mītava» (vadītāja Agija Pizika) un kamerkoris «Tik un tā» (vadītājs Guntis Galiņš), LLU sieviešu koris «Liepa» (Inta Zakenfelde) un jauktais koris «Riti» (Sarma Rudzutaka), kā arī Jelgavas novada Jaunsvirlaukas un Salgales pagastu apvienotais jauktais koris «Svīri» (Dita Mūrniece), Vilces pagasta jauktais koris «Vilce» (Pēteris un Kristiāna Vaickovski) un Ozolnieku novada jauktais koris «Līga» (Vilhelms Vācietis).

Svētkiem veltīta izstāde «Latviskās dvēseles raksti» apmeklētājiem būs skatāma no 27. jūnija līdz 23. augustam izstāžu zālē «Rīgas mākslas telpa». Ekspozīciju veido 26 Latvijas novadu tautas tērpi, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un to attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti. 

Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētki notiks līdz 28. jūnijam Rīgā un Latvijas novados. Noslēguma koncerts Mežaparka Lielajā estrādē 28. jūnijā iezīmē arī Latvijas kā prezidējošās valsts ES Padomē noslēgumu. 

Foto no «Ziņu» arhīva (koris «Mītava»)

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas