Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāts «MammamUnTetiem.lv» organizētais Pasaku festivāls (FOTO)

Ar vadmotīvu – pasaku priekšā lasīšana ir vērtība – atklāts krāšņs „Mammamuntetiem.lv” organizētais Pasaku festivāls tirdzniecības centrā „Spice”. Festivāla aktivitātēs – pasaku minēšanā, kā arī sacerēšanā – piedalījās ikviens apmeklētājs, arī Lilita Zatlere, Līva Oliņa, Ansis Klintsons, Ints Teterovskis, Krišjānis un Jēkabs Rēdlihi un citi sabiedrībā zināmi cilvēki.

„Tas ir pagodinājums un gandarījums, ka mūsu Pasaku priekšā lasīšanas iniciatīvā iesaistījušies tik daudzi cilvēki, paužot atbalstu idejai, ka pasaku priekšā lasīšana bērniem ir jāpopularizē, jo tas ir ieguldījums vecāku un bērnu attiecību stiprināšanā, kā arī bērnu nākotnē,” saka organizācijas „Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa. „Pasaku festivālā bija brīnišķīgi vērot pasaku citātu lasīšanu un minēšanu un kopīgas pasakas rakstīšanu lielajā „Spices” pasaku grāmatā, kas, starp citu, ir lieliskas aktivitātes, ko iekļaut arī mājas ballītēs.”

„Bērni, kā arī pieaugušie pēc būtības ir sapņotāji, un pasaku lasīšana attīsta iztēli un valodu. Pasakās ir izklāstītas dažādas dzīves gudrības, kas pasniegtas bērniem saprotamā valodā,” stāsta Lilita Zatlere. „Manas iemīļotākās pasaku grāmatas no bērnības ir „Latviešu tautas pasakas” un „Burvju ota” – lai arī nobružātas, aizvien vēl ļoti mīļas.”

Lai mudinātu vecākus pēc iespējas biežāk saviem bērniem lasīt priekšā pasakas un skaidrotu šīs nodarbes nozīmi bērnu attīstībā, ģimenes organizācija „Mammamuntetiem.lv” un „Pasakas.net” visu mēnesi organizē Pasaku priekšā lasīšanas iniciatīvu. Kampaņas laikā ierunātas 20 cittautu pasakas, kuras iespējams klausīties portālā „Pasakas.net”, un „Mammamuntetiem.lv” ir publicēta izglītojoša un skaidrojoša rakstu sērija par grāmatas lasīšanas nozīmīgumu bērna dzīvē un attīstībā. 

No 27. līdz 29. martam t/c „Spice” un organizācija „Mammamuntetiem.lv” rīko Pasaku festivāla radošās darbnīcas, kurās ikviens mazais un lielais pasaku cienītājs varēs veidot savas pasaku grāmatas, pasaku varoņus un pat pārtapt par kādu pasaku tēlu. Informācijai par Pasaku festivālu seko līdzi „www.spice.lv”. 

Foto: Jānis Saliņš, speciāli „Mammamuntetiem.lv”

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas