Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Autoceļu būvniecību regulēs īpaši noteikumi

Ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar Satiksmes ministriju un VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) izstrādājušas un starpinstitūciju saskaņošanai nodevušas Autoceļu būvnoteikumus.

Noteikumi paredz, ka autoceļu būvniecības uzsākšanai nepieciešama būvatļauja, ko izsniedz LVC. Savukārt būvatļauju būvdarbiem pašvaldību autoceļos izsniedz attiecīgās pašvaldības būvvalde. Būvatļauju paredzēts izsniegt uz laiku, kādu autoceļa īpašnieks ir plānojis būvniecībai.

Tāpat noteikumi paredz, ka autoceļu būvniecības procesā iesaistītās institūcijas ir autoceļa īpašnieks, LVC un pašvaldību būvvaldes. Savukārt autoceļu būvniecībā tiek iesaistīti šādi būvspeciālisti - projektētājs, būveksperts, būvdarbu vadītājs, būvinženieris un būvuzraugs.

Noteikumi paredz, ka vienkāršota būvprojekta vai būvprojekta derīguma termiņš ir divi gadi. Pēc šī termiņa, ja nav uzsākti būvdarbi, būvprojekts ir jāatjauno, proti, jāatjauno saskaņojumi un jāievieš projektā izmaiņas, kuras nosaka notikušās izmaiņas dabā.

Tāpat noteikumos minēts, ka būvdarbu garantijas termiņš ir ne mazāk kā divi gadi pēc atjaunošanas darbu pieņemšanas vai būves pastāvīgā ekspluatācijā pieņemšanas akta parakstīšanas. Būvdarbu līgumā var noteikt garākus garantijas termiņus, ņemot vērā projektā paredzēto risinājumu kalpošanas laiku.

EM norāda, ka ar jauno regulējumu paredzēts samazināt administratīvās procedūras. Jaunais process paredz iestādēm, kas pilda būvvaldes funkcijas, ļauj pieņemt vienu lēmumu - izsniegt būvatļauju, līdzšinējo trīs lēmumu vietā (plānošanas un arhitektūras izdevuma izsniegšana, būvprojekta akcepts, būvatļaujas izdošana), līdz būvniecības ierosinātājam ir tiesības uzsākt būvdarbus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas