Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Automašīnas īpašnieks varēs pārsūdzēt fotoradara fiksēto pārkāpumu, ja pie stūres bijis cits cilvēks 7

Turpmāk transportlīdzekļa īpašniekam būs Satversmē garantētās tiesības apstrīdēt un pārsūdzēt viņam piemēroto sodu, ja braukšanas ātruma pārsniegšanu fiksēs ar fotoradaru, bet automašīnas īpašnieks pārkāpuma brīdī nebūs vadījis transportlīdzekli. To paredz ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie Ceļu satiksmes likuma grozījumi.

Likuma grozījumi izstrādāti, ņemot vērā arī Satversmes tiesas spriedumu, kas Ceļu satiksmes likuma normu par administratīvā soda piemērošanu automašīnas īpašniekam, ja pārkāpumu fiksē ar fotoradaru, atzina par neatbilstošu Satversmei. Līdz šim soda kvīti par ceļu satiksmes pārkāpumu nosūta automašīnas īpašniekam, un likums liedz viņam pārsūdzēt piemēroto sodu, ja ar automašīnu ir braucis kāds cits un ja pārkāpumu fiksē fotoradars, skaidro Saeimas Preses dienestā.

Automašīnas īpašnieks varēs norādīt transportlīdzekļa vadītāju, kuram viņš ir uzticējis savu automašīnu un kurš pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus. Ja pierādījumi apliecinās, ka pārkāpuma izdarīšanas brīdī automašīnu ir vadījusi cita persona, sodu transportlīdzekļa īpašniekam atcels un piemēros personai, kas vadīja automašīnu. 

Likuma izmaiņas ievieš jaunu ietekmēšanas līdzekli, kuru var piemērot autovadītājam atbilstoši pārkāpumu uzskaites punktu sistēmai. Atbilstoši pārkāpumam autovadītājam būs jāpiedalās braukšanas uzvedības korekcijas grupas nodarbībās.

Grozījumi nosaka pārrobežu informācijas apmaiņu par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Šādu regulējumu paredz Eiropas Savienības direktīva, un līdz šim šāda informācijas apmaiņas kārtība nepastāvēja. Tas nozīmē, ja ārvalstu pilsonis Latvijā pārkāps ceļu satiksmes noteikumus, mūsu valsts atbildīgie dienesti var pieprasīt datus par transportlīdzekļa reģistrāciju ārvalstīs un otrādi. 

Turpmāk bērni ar velosipēda tiesībām patstāvīgi varēs braukt no desmit gadu vecuma. Līdz šim tas bija atļauts no 12 gadiem. 

Likuma grozījumi arī precizē transportlīdzekļu izgatavošanas un pārbūves kārtību.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Resnais

Turpmāk bērni ar velosipēda tiesībām patstāvīgi varēs braukt no desmit gadu vecuma.

Ar ko braukt? Bērna ratiņiem vai traktoru?

pirms 5 gadiem, 2013.11.21 11:20

jox

Bērni ar VELOSIPĒDA TIESĪBĀM

pirms 5 gadiem, 2013.11.21 15:08

jox

Bērni ar VELOSIPĒDA TIESĪBĀM

pirms 5 gadiem, 2013.11.21 15:09

ibio

nu tak skaidri teikts - ar velosipēda tiesībām varēs braukt. pieliks apliecībai mazus ritenīšus un uz priekšu.

pirms 5 gadiem, 2013.11.21 16:54

rrrrrr

Kad,es esmu piedzēries,es esmu cits cilvēks.

pirms 5 gadiem, 2013.11.23 10:20

Lola

''Likuma grozījumi izstrādāti, ņemot vērā arī Satversmes tiesas spriedumu, kas Ceļu satiksmes likuma normu par administratīvā soda piemērošanu automašīnas īpašniekam, ja pārkāpumu fiksē ar fotoradaru, atzina par neatbilstošu Satversmei'' - vai šis nenozīmē, ka jānoskaidro, kas bija pie stūres, un tam cilvēkam arī uzliek sodu, nevis uzreiz īpašniekam, un tas lai skaidrojas, ka nav vainīgs?

pirms 5 gadiem, 2013.11.23 18:19

tievais

Tad jau visi sodi tiks pārsūdzēti. Pie mums tā ir iegājies - nevis mainīties uz labo pusi un ievērot likumus, bet jebkurā veidā mēģināt viņus apiet. Jo ir taču tādi "aizbildņi", kā Timrots, kurš vienmēr visu apstrīd un apņirdz (arī to, kad pie Skuju skolas sakārtoja krustojumu), liekot saprast, ka "menti kozli".

pirms 5 gadiem, 2013.11.24 09:27

Latvijas ziņas