Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baltijas Starptautiskā akadēmija apvienosies ar Baltijas Psiholoģijas un menedžmenta augstskolu 4

Baltijas Starptautiskā akadēmija (BSA) apvienosies ar Baltijas Psiholoģijas un menedžmenta augstskolu (BPSA), aģentūrai LETA atklāja BSA Senāta priekšsēdētājs profesors Staņislavs Buks.

Šāda rīcība nepieciešama, lai sekotu augstākās izglītības politikas tendencēm, kas paredz augstskolu skaita samazinājumu.

"Augstskolu skaits ir pārāk liels," sacīja Buks, norādot, ka to samazinājums cels izglītības kvalitāti, tam koncentrējot pieejamos resursus.

Tas ļaus ieekonomēt uz administratīvajiem izdevumiem, līdzekļus novirzot studiju procesa un kvalitātes uzlabošanai.Šajā procesā tiks konsolidētas abu augstskolu studiju programmas, kas līdz šim pārklājās vai bija līdzīgas.

Apvienošanās skars arī BSA un BPMA filiāles Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā un Jēkabpilī. Šajās pilsētās vienā adresē reģistrētas abas minētās augstskolas.

Augstskolu apvienošanās varētu ieviest korekcijas abu mācību iestāžu mācībspēku sastāvā. Kā aģentūrai LETA sacīja Buks, BSA ir ieinteresēta pilnas darba slodzes nodrošināšanā mācībspēkiem, tāpēc tā sastāvs tiks izvērtēts atbilstoši jaunajai situācijai.

Ar 2015./2016.mācību gadu varētu sākties arī Grāmatvedības un finanšu koledžas pievienošana apvienotajai mācību iestādei.Buks norādīja, ka BSA nākamajā gadā pretendēs uz Eiropas struktūrfondu finansējumu, kas paredzēts augstskolu konsolidācijai.

Par jauno augstskolas nosaukumu runāt vēl pāragri, skaidroja Buks, tomēr viņš uzskata, ka konsolidācijas procesa noslēgumā tā varētu kļūt par universitāti.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

apaļtārps

Divas , nevienam nezināmas firmeles , kas sevi nodēvējušas par augstskolām , dibinās tādu pašu trešo , un centīsies ap*** ar mācību maksām gan valsti gan pamuļķākus skolniekus. Tas Buks , būtu jāiebāž cietumā , kamēr vēl nav nozadzis Eiropas naudu.

pirms 5 gadiem, 2014.07.29 21:03

apaļtārps - zz redakcijai

vai bija jāliek zvaigznītes vārdā " apmuļķot " ???

pirms 5 gadiem, 2014.07.29 21:05

solo

Tas vairs nav nekāds noslēpums , ka ZZ ir Rāviņa portāls un tajā drīkst TIKAI SLAVĒT biedru Rāviņu un ZZS. Pretējā gadījumā vārdi tiek cenzēti ar norādi " jūsu tekstā ir aizliegti vārdi " . Bet kur ir saraksts un kas to ir sastādījis atklāts netiek. Nāks tuvāk vēlēšanas , gan jau daudz kas nāks gaismā.

pirms 5 gadiem, 2014.07.29 21:09

ļurļaks

To sarakstu ir satādījis Rublis. Tas viņam ir pārbaudes darbs pirms vēlēšanām . Vairāk neko tas tips nemāk

pirms 5 gadiem, 2014.07.29 21:11

Latvijas ziņas