Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Barikāžu atceres diena Dobelē

Dobeles kultūras nams «Ziņas» informē, ka Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā 20.janvārī pulksten 17.30 notiks barikāžu atceres vakars, lai kopā atminētos 1991. gada janvāra barikāžu dienas un dalītos pārdomās. Tiks iedegti piemiņas ugunskuri. Barikāžu atceres dienai veltīta patriotiski muzikāla dzejas programma „DŪMI UN LŪGŠANAS DEBESĪS KĀPJ”, piedalās aktrise un dzejniece Kristīne Dina Bitēna, komponists Atvars Sirmais un solists Andris Mucenieks.

Arī šogad sanāksim kopā, iekursim ugunskuru, dzersim karstu tēju, dziedāsim dziesmas un, ne tikai atcerēsimies, bet vēlreiz apzināsimies, cik dārgi esam maksājuši un spējam maksāt par savu brīvību. Kā nedziestošu ugunskuru uzturēsim sevī to sajūtu, kas mūs vienoja un sildīja tajās aukstajās janvāra dienās!

1991. gada barikādes ir unikāla vēstures pieredze ne tikai latviešu tautai, bet arī paraugs pasaulei šodien, kad mēs visi stāvam uz satraucošu notikumu sliekšņa. Mazā latviešu tauta, tik liela savā mīlestībā pret savu zemi un tās brīvību, ka spēja nostāvēt pret milzīgu agresīvu pārspēku. Ne jau traktori un mašīnas spētu nosargāt mūsu brīvību, bet mūsu kopīgās lūgšanas, mūsu dzīvā roku ķēde un tautas dziesma, ar kuru aizslēdzām savas Rīgas vārtus. Katrs barikāžu aizstāvis līdz dvēseles dziļumiem izjuta tautas dziesmas jēgu: “Labāk manu galvu ņēma, nekā manu Tēvuzemi!” Mēs – barikāžu aizstāvji, bijām tam gatavi.

Pasākumu rīko: Dobeles pilsētas kultūras nams ar Dobeles novada pašvaldības atbalstu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas