Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauska šajā nedēļas nogalē svin 405 gadu jubileju un Viļa Plūdoņa 140.gadskārtu

No šodienas līdz svētdienai, 3.augustam, Bauskā izskanēs Bauskas novada svētki, trīs dienu garumā svinot pilsētas 405 gadu jubileju un novadnieka, dzejnieka Viļa Plūdoņa 140.jubileju, raksta aģentūra LETA.

Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko aģentūru LETA informēja, ka daudzveidīgi pasākumi sagatavoti dažāda vecuma svētku apmeklētājiem. Īpaši pasākumi būs jauniešiem, piemēram Gacho koncerts un diskotēka šovakar.Jaunākā vecuma svētku apmeklētāji varēs priecāties "Annels" atrakcijās, piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs un noskatīties dienesta suņu paraugdemonstrējumus.

Kā viens no centrālajiem svētku pasākumiem sestdien, 2.augustā, iecerēts Bauskas novadnieka, izcilā latviešu dzejnieka Viļa Plūdoņa piemiņai veltītā pieminekļa atklāšana Saules dārzā Viļa Plūdoņa ielā, informēja Matuļenko.

Viņa skaidroja, ka vēl nebijis pasākums Bauskā notiks sadarbībā ar Bauskas uzņēmēju klubu "Bauska '97" – tiks dots starts autoorientēšanās sacensībām ar rallija elementiem.

2.augusta vakara pasākumu ieskaņā pilsētā notiks teatralizēts gājiens ar nosaukumu "Plūdoņa noskaņās". Svētku vakarā paredzēta arī novada iedzīvotāju godināšana – pasniedzot pašvaldības apbalvojumus, pašmāju un viesmākslinieku uzstāšanās.

"Pateicoties sadraudzības pašvaldību atsaucībai un ieinteresētībai piedalīties svētku programmā, svētkus iespējams uzskatīt arī par multikultūru festivālu," pauda Matuļenko. Novada svētku galvenajā koncertā svētku dalībniekus priecēs Hašuri (Gruzija) deju kolektīva, Hedemoras (Zviedrija) un Ripinas (Polija) jauniešu grupu, kā arī lauku kapellu uzstāšanās no Pakrojas un Radvilišķu pašvaldībām (Lietuva).

Bauskas novada domes priekšsēdētājs svinīgajā pieņemšanā 2.augustā novada domē uzrunās sadraudzības pašvaldību delegāciju oficiālās amatpersonas. Ripinas delegāciju vadīs pilsētas mērs Pavels Gžibovskis, Hedemoras – domes priekšsēdētājs Bernds Nigardss, Hašuri – Sabiedrisko attiecību un tehniskā nodrošinājuma departamenta vadītājs Tamazs Čubinidze, Pakrojas – rajona pašvaldības vadītāja Asta Jasiūniene un Radvilišķu – rajona pašvaldības vadītājs Darius Brazis.

Pavisam Bauskas novadā ieradīsies 68 viesi no piecām sadraudzības pašvaldībām.

Trešās svētku dienas rīts 3.augustā sāksies ar svētku dievkalpojumu Bauskas Svētā gara evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kur koncertēs arī Liepājas zvanu ansamblis "Campanella".

Šajā dienā apmeklētājus gaidīs arī Bauskas pils, kas atzīmē savu 571.gadskārtu un kur tiek pirmoreiz rīkots paukošanās turnīrs.Svētku noslēgumā Bauskas pilskalna estrādē būs svētku koncerts "Ziedu vijas un melodijas".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas