Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā svin svētkus un atklāj pieminekli Vilim Plūdonim

Krāšņi un daudzveidīgi nosvinēta Bauskas 405 gadu jubileja. Notikumi trīs dienu garumā visdažādākajās pilsētas vietās pulcējuši tūkstošiem cilvēku. Baušķenieki šogad izvēlējušies populāro devīzi «Trīs vienā», augusta pirmajās dienās svinot pilsētas jubileju, novada svētkus un atklājot pieminekli savam novadniekam.

Sirsnība, pozitīvas emocijas un lepnums par savu novadu un valsti – tā var raksturot sestdien, 2. augustā, Viļa Plūdoņa pieminekļa atklāšanas svinīgo sarīkojumu Saules dārzā.

«Vilis Plūdonis ir mūsu novada izcilākais literāts. Pie tam viņš nav tikai mūsu, bet visas Latvijas ievērojamākais kultūras un sabiedriskais darbinieks. Viņa piemiņa līdz šim nav bijusi pietiekami iemūžināta. Šodien pilsēta iegūst lielisku mākslas darbu. Turpmāk šī vieta būs piemērota literatūras un kultūras pasākumiem. Saudzēsim un leposimies ar to!» pieminekli atklājot, vēlēja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

Skanot liriski emocionālai Jāņa Lūsēna melodijai ar Viļa Plūdoņa dzeju «Mazu brīdi pirms», tēlnieka Ģirta Burvja veidoto pieminekli atbrīvoja no pārsega. Jūsmas pilnas replikas, daudz ziedu, fotografēšanās un tēlnieka sumināšana liecināja, ka sanākušajiem jaunais mākslas objekts ir ļoti tīkams. «Jauno gulbju tieksme uz saulaino tāli ir labs vadmotīvs arī mums izvirzīt mērķus un tos sasniegt. Ja tie būs augstāki, mēs sasniegsim vairāk,» baušķeniekiem novēlēja Ģ. Burvis.

Šī gada svētku īpašs akcents bija daudzo ārvalstu delegāciju viesošanās. Bauskā bija ieradušās ne tikai oficiālās amatpersonas, bet arī mākslinieki: skolēnu deju grupa no Gruzijas, dziedātāji no Polijas un Zviedrijas, folkloras kopas no Lietuvas. Viesmākslinieku uzstāšanās sajūsmināja publiku vakara koncertā Bauskas Rātslaukumā. Gruzīnu pusaudžiem uzstāšanās šādā koncertā, kā arī vizīte Bauskā bija vienreizējs, skaistām emocijām pildīts piedzīvojums.

Svinīgajā pieņemšanā Bauskas novada domē delegācijas un mājinieki apmainījās ar dāvanām. Uz ārzemēm aizceļoja grāmatas par Latviju, kā arī novada uzņēmēju sarūpētas veltes. Nacionālie suvenīri – šakotis, papaha, zobens un āža rags vīna dzeršanai, īpašas konfektes, pulkstenis un citas veltes – tika dāvāti Bauskas novada pašvaldībai. No tuvējiem kaimiņiem sveikt Bausku lielajā jubilejā bija ieradusies vien Rundāles novada pašvaldība.

Pēcpusdienas sarīkojumi vecpilsētā sākās ar krāšņu iestāžu un kolektīvu gājienu no Korfa dārza pa Salātu un Plūdoņa ielu līdz Rātslaukumam. Vizuālajā noformējumā gājiena dalībnieki centās atklāt tēlus no Plūdoņa daiļrades. Žūrija par izteiksmīgākajām atzina Ceraukstes pagasta pārvaldes, Seržānu ģimenes un Bauskas sākumskolas kolonnas.

Bauskas novada svētku sestdienas pasākumi noslēdzās ar balli Rātslaukumā. Ļaužu simtus deju laukumā aicināja Ineta Rudzīte, Viktors Zemgals, grupa «bet bet». Īsi pirms pusnakts debesis izgaismoja salūta ziedi.

Pašvaldības sabiedriskās kārtības nodaļas vadītājs Dzintars Lenbergs «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka divas naktis, kad Rātslaukumā risinājās izklaides pasākumi, īpaši pārkāpumi vai postījumi pilsētā nav konstatēti. Palīdzēt nodrošināt kārtību kolēģiem Bauskā bija ieradušās Valsts policijas vienības no Jelgavas un Dobeles.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas