Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnu operas svētki Tērvetē

Sestdien, 12. jūlijā Tērvetes dabas parkā, kas vairākkārtīgi atzīts par ģimenei draudzīgāko vietu, norisināsies „Bērnu operas svētki”. Operas izrāžu norisei izraudzīta  Anneles pļava, kas cieši saistās ar tērvetnieces rakstnieces Annas Brigaderes bērnības sajūtām un atmiņām – tepat līdzās Anneles kalns un vecā liepa, aiz meža stūra – vecmāmiņas mājas „Avoti”, šobrīd gan sauktas citādāk.

Svētki skaistajā meža pļaviņā iesāksies plkst.13 ar Engelberta Humperdinga pasaku operu „Ansītis un Grietiņa”. „Kāda liela meža tuvumā dzīvoja nabaga slotu sējējs ar sievu un diviem bērniem. Zēnu sauca Ansīti un meiteni Grietiņu. Viņiem bija vāja iztikšana un maz ko ēst…”, tā sākas Brāļu Grimmu pasaka, tomēr šīs problēmas operā saskatīs tikai māmiņas un tēti. Bērniem tā būs atkal tikšanās ar pazīstamo pasaku. Izrāde pilna brīnumiem un rotaļām, krāsaina, gaiša un, protams, ar labām beigām. Režisors inscenētājs Arnolds Liniņš, atjaunojuma režisors Uģis Brikmanis. 

Savukārt plkst.19 neaizmirstamu noskaņu radīs brīnišķīgā Annas Brigaderes pasaku luga, Jāņa Kalniņa komponētā opera „Lolitas brīnumputns”. Rakstnieces daiļdarbi allaž sagādā lielu māksliniecisko baudījumu, vienlaikus rosinot nopietnas pārdomas par cilvēka dzīves uzdevumu, savas personības sūtību, par dzīves jēgu. „Mūsu varoņi dodas dzīves lokos meklēt katrs savu Brīnumputnu.

No senatnes uz mūsdienām, tālāk Lolitas brīnumvalstī – visu sapņu zemē, un atgriežas atpakaļ savā sākotnē guvuši pieredzi un dzīves mācības. Visi darbi tiek izvērtēti – Labie tiek atšķirti no Sliktajiem. Ir gūta jauna dzīves skola un mēs zinām, kur doties tālāk.”, atzīst iestudējuma režisors Guntis Gailītis.

Operas izrādes – J.Vītola Mūzikas akadēmijas Operstudijas FIGARO iestudējums, muzicē Jaunais Rīgas kamerorķestris, diriģents, abu pieminēto kolektīvu vadītājs un iedvesmotājs Viesturs Gailis. Horeogrāfes Tamāra Ēķe un Regīna Kaupuža, scenogrāfiju un tērpus veidojuši Nadežda Demidova un Aigars Ozoliņš. 

Paralēli operas izrādēm apmeklētāji varēs izstaigāt Tērvetes dabas parka takas un no 11 līdz 17 Rūķu sētā un Pasaku mežā pie parka pasaku tēliem – Rūķu Māmiņas un Tēta, Meža mātes, Vēja mātes, Raganiņas, Sīkstuļa piedalīties skaņu spēlē „Atrodi mūziku mežā”. Ja paveiksies, varēs sastapt arī Meža muzikantus.

Ieeja uz svētkiem bez papildus maksas, iegādājoties Tērvetes dabas parka biļeti. Sēdvietas operas skatītājiem tiks daļēji nodrošinātas, tomēr ieteicams parūpēties par sēdvietu paliktņiem un plediem. 

Svētkus organizē biedrība „Tērvetes meža izglītības centrs”, atbalsta Latvijas valsts meži, Valsts Kultūrkapitāla fonds un citi mūzikas draugi un labvēļi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas