Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Borisa un Ināras Teterevu fonds aicina kļūt par saimniekiem savam saimes galdam

Vēl līdz 31. janvārim Borisa un Ināras Teterevu fonds aicina bezpeļņas organizācijas pieteikt projektu idejas dalībai programmā “Pats savam saimes galdam”. Tajā aicināta piedalīties ikviena bezpeļņas organizācija, kas vēlas palīdzēt grūtībās nonākušiem cilvēkiem veikt zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai savam saimes galdam.

Šajā programmā Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalsta darbīgu bezpeļņas organizāciju centienus iesaistīt grūtībās nonākušus, taču uzņēmīgus un rosīgus savas apkaimes iedzīvotājus darbos, kas uzlabo viņu dzīves apstākļus, informē fonda pārstāve Diana Germane.

Lai pieteiktos atbalstam, organizācijai vispirms līdz 31. janvārim jānosūta īss projekta ieceres apraksts brīvā formā uz e-pastu saimesgaldam@teterevufonds.lv. Ja iecere gūs pozitīvu atbildi turpmākai virzībai, organizāciju aicinās piedalīties metodiskajā sanāksmē, kas ļaus izvērtēt praktiskās darbības savas ieceres īstenošanai un saņemt padomus.

Ja organizācija nolemj turpināt projekta pieteikšanas procesu, tā līdz 8. martam tiks aicināta iesniegt fondam sagatavotu pilnu projekta pieteikumu un budžetu. Pretendenti finansējuma saņemšanai aicināti rūpīgi iepazīties ar programmas “Pats savam saimes galdam” nolikumu. Jautājumus var sūtīt elektroniski uz e-pastu saimesgaldam@teterevufonds.lv.

2017. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Pats savam saimes galdam” atbalstu saņēma 15 organizācijas, kuru vadībā grūtībās nonākušās ģimenes 21 novadā saņēma sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus, lai pašu rokām veiktu zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai savas saimes galdam. Zemkopības darbos iesaistījās 436 ģimenes, aptverot 1581 cilvēku, viņu vidū 778 bērnus. Programmas laikā viena ģimene 2017. gadā saimniekoja vidēji 400 kvadrātmetros zemes. 

Programma “Pats savam saimes galdam” iesākta 2017. gada janvārī, un tā tiks īstenota trīs gadus, ik gadu sniedzot atbalstu 35`000 eiro apmērā (kopā 105000 eiro). Šī programma ir turpinājums “Maizes rieciens” (2013–2016) aktivitātei “Atbalsts līdzdarbībai” – 28 projektos iesaistījās 2500 cilvēku, kuri pašu spēkiem audzēja dārzeņus un augļus savas saimes galdam vai guva papildu ienākumus ģimenes vajadzībām.

2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Fonda atbalstītie labdarības projektu rezultāti aptver simtiem tūkstošu iedzīvotāju Latvijā un iedzīvotājus desmit valstīs ārpus Latvijas teju visos kontinentos. Plašāka informācija mājaslapā www.teterevufonds.lv.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas