Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brigmanis prognozē ZZS uzvaru nākamajās Saeimas vēlēšanās 12

Nākamajās Saeimas vēlēšanās mēs uzvarēsim, par to nav šaubu, ar šādu paziņojumu savu uzrunu sestdien Jelgavā notikušajā centriskās partijas Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā sāka valdes priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

LZS līderis arī ironiski norādīja, ka kongress notiek zīmīgā dienā, kad viena no iepriekšējo parlamenta vēlēšanu uzvarētājām - Reformu partija (RP) - spriež par savu likvidāciju.

Pamats Brigmaņa optimistiskajām cerībām ir Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) labie panākumi pērnajās pašvaldību vēlēšanās, kurās ZZS ieguva pārstāvniecību 93 no 119 pilsētu un novadu domēm, kā arī 43 pašvaldības vada ZZS pārstāvji.

Brigmanis uzsvēra, ka ZZS ir profesionālu, pieredzējušu un atbildīgu cilvēku komanda, kas var deleģēt savus kandidātus visiem ministru amatiem.

LZS kongresā ar plašām uzrunām uzstājās tās sadarbības partneri ZZS un viesi. Piemēram, Jelgavas mērs Andris Rāviņš (ZZS) nāca klajā ar aicinājumu padarīt par nozīmīgiem valsts svētkiem Darba svētkus, kuros tiktu godināti labākie darba darītāji.

Latvijas Zaļās partijas pārstāvis Guntis Belēvičs detalizēti pakavējās pie topošā Eiropas Savienības (ES) un ASV brīvās tirdzniecības līguma, kas radīšot nopietnas problēmas. Belēvičs apgalvoja, ka pēc šī līguma noslēgšanas tradicionālā lauksaimniecība izzudīs, jo ES nedrīkstēs piešķirt zemniekiem nekādas subsīdijas. ASV pārtikas rūpniecības prasības ir daudz zemākas nekā ES noteikumi, tāpēc Latvijas veikalos dominēšot hlorētas vistas, ar augšanas hormoniem barotu liellopu gaļa un citi ar dažādām e-vielām un bagātinātājiem "uzlaboti" produkti. Lielās starpnacionālās korporācijas, kuru pārtikas ražošanas standarti esot zemāki nekā ES, sākšot tiesāties ar ES valstīm par neiegūtās peļņas kompensāciju. Šīs lietas tikšot izskatītas šķīrējtiesās, kuru lēmumi nebūšot pārsūdzami. Belēvičs aicināja LZS rūpēties par to, lai Latvijā vismaz bērniem un skolēniem tiktu piegādāta piemērota un svaigi gatavota pārtika.

Partijas "Latvijai un Ventspilij" pārstāvis Saeimas deputāts Jānis Vucāns apgalvoja, ka, lai arī LZS ir centriska partija, pašreizējās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) valdībā tā atrodas kreisajā flangā, jo pārējās koalīcijas partijas esot ļoti liberālas un gatavas atbalstīt jebkuru vēlētājiem tīkamu populistisku ierosinājumu.

Liepājas partijas līderis, Liepājas mērs Uldis Sesks apliecināja, ka viņa partija ir ļoti gandarīta par dalību ZZS, kura realizējot atbildīgu un prognozējamu politiku. Sesks veltīja kritiskus vārdus RP ministriem iepriekšējā valdībā - Edmundam Sprūdžam un Robertam Ķīlim -, kuri piedāvājuši bezjēdzīgas reformas, no kurām Latvija vēl labu laiku nespēs atgūties.

Uzrunājot kongresa delegātus, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis uzsvēra, ka stabilitāti valstī nodrošina vietējās pašvaldības. Jaunsleinis brīdināja vēlētājus, vēlot nākamo parlamentu, neticēt "viltus praviešiem", kas atkal esot saradušies valstī.

Savukārt Latvijas pensionāru federācijas vadītājs Andris Siliņš uzsvēra, ka ir jāsakārto pensiju likuma regulējums, jo pensiju aprēķināšana kļuvusi nesaprotama un netaisnīga. Vecie cilvēki vairs nespēj apmaksāt ārstēšanos slimnīcā un zāles, kā arī grūtāk ir samaksāt nekustamā īpašuma nodokli, kuru Finanšu ministrija vēlas paaugstināt.

Uzrunājot kongresa delegātus, Brigmanis atgādināja, ka ZZS jau ir izvirzījusi trīs premjera amata kandidātus - Uldi Auguli, Jāni Dūklavu un Raimondu Vējoni. "Arī Ventspils mērs Aivars Lembergs premjera jautājumā vēl nav teicis savu pēdējo vārdu," piebilda Brigmanis.

LZS pērn tika uzņemti 82 jauni biedri, vairākiem no viņiem kongresā tika izsniegtas biedra kartes. Kā pirmais no jaunuzņemtajiem LZS biedra karti saņēma zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

AK

Cerība ir muļķu mierinājums.Jūs esat partija,kur viens vai otrs var strādāt jebkurā amatno sētnieka līdz ministram paši savā labā,bet ne tautas.Cāļus skaita rudenī visgudrākā partija.

pirms 5 gadiem, 2014.03.29 19:15

(:

Pateicoties zzs mums tagad it prezidenta izstraadaajums

pirms 5 gadiem, 2014.03.30 19:21

Plakantaarps

HAHHAHHAAAAAA, IN YOUR DREAMS BIEDRI BRIGMANI!

pirms 5 gadiem, 2014.03.30 07:52

to Ludis

Tu arī esi zaglis?

pirms 5 gadiem, 2014.03.30 11:24

pensionāre

Brigmanim rādās.Pārāk daudz skandālu.

pirms 5 gadiem, 2014.03.30 12:17

hi-hi

Pansionātā jau nobalsos visi,jo tur direktore iemāca vajadzīgo numuru. Tā bija iepriekšējās vēlēšanās.

pirms 5 gadiem, 2014.03.30 14:23

Rezumē

Nākamajā rudenī būs sīkpartiju kokteilis. Vienotība un Saskaņas centrs zaudēs savus vēlētājus, bet nāks jauni politiskie spēki un līdz ar to sadrumstalos Saeimu. ZZS būs vairāk deputātu, bet ne uzvara vēlēšanās. Grigule ar savu reklāmas kampaņu vien ir iegāzusi ZZS. Arī Rāviņa un Sakazanova darbība Jelgavā ir uz kritiskā līmeņa. Citur ZZS spēki ir labāki un smalkjūtīgāki attieksmē pret tautu.

pirms 5 gadiem, 2014.03.30 16:03

Special

Tu to cienītais deputatiņ vari tikai gribēt, lai tevi(ar mazo burtu) ievēl, sarosījies pēkšņi pirms vēlēšanām. Pirms tam tādu tikai saeimas cirkā dzirdēju!

pirms 5 gadiem, 2014.03.30 20:46

abc

Par premjeru vajag jaunu, moderni domājošu un aktīvu personību!

pirms 5 gadiem, 2014.03.31 16:31

Latvijas ziņas