Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Centīgie jaunieši var pieteikties uz Vītolu fonda stipendijām

Vītolu fonds atgādina, ka līdz 1. martam gaida 12. klašu skolēnu pieteikumus fonda administrētajām stipendijām 2015./2016. mācību gadam. Finansiālo atbalstu, sākot no 1500 eiro akadēmiskajā gadā, patlaban jau izmanto 20 Jelgavas un Ozolnieku novadu jaunieši. Viņu vidū ir trīs jaunie stipendiāti, kas studijas sāka 1. septembrī.

Lai pretendētu uz kādu no Vītolu fonda administrētajām stipendijām, ko sarūpējuši ziedotāji ne tikai no Latvijas, bet arī ASV, Lielbritānijas, Kanādas, Austrālijas, Venecuēlas, Vācijas un Zviedrijas, kandidāta vidējai atzīmei jābūt 7,5 balles vai augstākai. Turklāt viņam jāatbilst kādam no šiem noteikumiem – jaunietis nāk no maznodrošinātas vai daudzbērnu ģimenes, ir bārenis vai viņu audzina viens no vecākiem un sasniegti izcili panākumi mācību olimpiādēs. 

Vītolu fonda administrēto stipendiju apmērs ir, sākot no 1500 eiro mācību gadā. Katrs fonda ziedotājs nosaka, kurai nozarei atbalsts tiks piešķirts un cik liela summa stipendijā tiks izmaksāta (piemēram, šajā akadēmiskajā gadā tā sasniedza 4400 eiro). 

Patlaban ar Vītolu fonda administrēto stipendiju atbalstu studē 610 jauniešu, stipendijās saņemot vairāk nekā miljonu eiro. Šogad fonds administrē 170 uzņēmumu, organizāciju, fondu, kā arī privātpersonu dibinātās stipendijas. Kopš 2002. gada tās saņēmuši vairāk nekā divi tūkstoši jauniešu no visiem Latvijas novadiem, tajā skaitā 59 no Jelgavas un Ozolnieku novadiem. Daudzi no viņiem atgriezušies fondā kā ziedotāji, īstenojot vēlējumu – ar izglītību iegūt dzīvē tādu līmeni, lai vēlāk varētu palīdzēt citiem.

«Ziņas» jau rakstīja, ka šajā mācību gadā, pateicoties ziedotājiem, Vītolu fonda stipendijas pirmo reizi saņēma Diāna Ļisova no Zaļeniekiem, kas beigusi Jelgavas Spīdolas ģimnāziju un patlaban LLU studē ekonomiku, Elejas vidusskolas beidzēja Ludmila Mačukāne, kura Latvijas Universitātē apgūst medicīnu, un LU Bioloģijas fakultātes studente Zaiga Landorfa no Vilces. Studentes atzina, ka piešķirtais atbalsts viņas motivē studēt vēl centīgāk, kā arī priecē, ka nav jāmeklē darbs, lai segtu ar studijām saistītos izdevumus.           

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas