Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cīņai ar plūdiem sakārtos infrastruktūru un veidos trīsdimensiju kartes

Lai turpmākajos gados spētu laikus sagatavoties iespējamiem plūdiem un pasargātu no pavasara ūdeņiem plašākas teritorijas, ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalstu iecerēts sakārtot infrastruktūru un veidot trīsdimensiju plūdu modelēšanas kartes. 

Šie un vēl citi pasākumi paredzēti VARAM sagatavotajā informatīvajā ziņojumā «Par plānotājiem pasākumiem 2013.-2015.gadā, lai mazinātu palu un plūdu draudus, un priekšlikumiem turpmākai rīcībai», ko otrdien izskatīja Ministru kabinets, informē ministrija.

Turpmākajos divos gados ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumu iecerēts pabeigt Jēkabpils, Pļaviņu un Salas pagasta aizsargdambjus, īstenot plūdu risku mazināšanas projektus Carnikavā un Ādažu novadā, atjaunot sūkņu stacijas pie Babītes un Jelgavā.  

Tāpat paredzēts rekonstruēt Lubānas ezera Dienvidaustrumu dambi, kam Ministru kabinets pēc VARAM ministra ierosinājuma jau nolēma atvēlēt finansējumu vairāk nekā 1,33 miljonu latu apmērā. 

Lai savlaicīgi prognozētu plūdu tuvošanos un spētu modelēt ūdens masu virzīšanos, sadarbībā ar Aizsardzības ministriju iecerēts veikt atsevišķu Daugavas posmu, Ogres lejteces un plūdu riskam pakļauto teritoriju aerofotografēšanu un lāzerskenēšanu, lai sagatavotu trīsdimensiju plūdu kartes. 

Turpmākajos gados plūdu riska informācijas sistēmā plānots iekļaut arī datus un digitālās kartes par plūdu riskam pakļautajām teritorijām arī pārējos upju baseinos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas