Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dakteri Klauni ārstē ar smiekliem. Līdzekļus akcijai vāks līdz 10. oktobrim

“Dr. Klauns” ir sabiedriska labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2012. gada un kuras pārstāvji – profesionāli medicīnas klauni – dodas uz slimnīcām, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas slimnīcā. 

Klauni izmanto dažādas tehnikas – “maģiskus” trikus, mūziku, fantāziju rosinošus stāstus un citus paņēmienus, lai ikviens bērns vieglāk pārdzīvotu emocijas, kas var pārņemt ārstniecības iestādēs – bailes, vientulību, nomāktību. 

“Dr. Klauns” ir klaunu terapijas programma, kuras analogi eksistē vairāk nekā 30 pasaules valstīs. Pirmo reizi to sāka praktizēt 1986. gadā ASV, bet Eiropā – no 1993. gada. Dakteris Klauns ir īpaši sagatavots profesionālis, kura arsenālā ir gan aktierdarba iemaņas, spēja kontaktēties ar bērniem, prasme smīdināt un rādīt trikus, gan īpaša psiholoģiskā sagatavotība, gan arī zināšanas par ārstniecības un aprūpes procesu, medicīniskām procedūrām, kā arī spēja improvizēt un elastīgi reaģēt netipiskās situācijās.

Dakteru Klaunu projektu īsteno biedrība "Dr.Klauns" sadarbībā ar Bērnu slimnīcu un ar Izraēlas vēstniecības, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma "Food Union" un P.Avena labdarības fonda Paaudze atbalstu. Šobrīd Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā darbojas 30 klaundakteru.

Akcija “Smiekli ārstē!” norisināsies līdz 10. oktobrim, vācot līdzekļus “Dr. Klauns” programmas darbībai un attīstībai, kas ar teicamiem rezultātiem Latvijā darbojas kopš 2012. gada.

Biedrībai “Dr. Klauns” un mazo pacientu atbalstam organizētajai akcijai “Smiekli ārstē!” līdzekļi aktīvi tiek ziedoti gan zvanot pa tālruni 90006086, gan pārskaitot biedrības kontā, savukārt atsevišķās “Narvesen” tirdzniecības vietās ziedotāju lielās atsaucības dēļ vajadzējis pat papildus piegādāt sarkanos Dakteru Klaunu degunus.

“Dr. Klauns” programmas galvenie partneri ir Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” un Pētera Avena labdarības fonds “Paaudze”. Akcijā “Smiekli ārstē” iesaistījušies arī “LTV”, “LTV7”, “Narvesen”, “Delfi”, “Eklase” un “Rīgas Miesnieks”. 

Akcijas “Smiekli ārstē!” sabiedrībā pazīstamo vēstnešu pulku papildinājuši vēl vairākas personības, kuri aicina atsaukties akcijas devīzei “Uzliec degunu un atbalsti Dr. Klauna projektu Bērnu slimnīcā!”, apstiprina biedrības "Dr.Klauns" vadītāja Marianna Milovska. Viņa ir gandarīta, ka sabiedrībai aizvien vairāk rūp, kā jūtas bērni slimnīcās, ko apstiprina dažādā veida atsaucība gan šajā akcijā, gan ikdienā.  

Akcijas vēstneši ir arī “LTV” un “LTV7” ziņu komandas un raidījumu vadītāji, kā arī populāri Latvijas un ārzemju aktieri – Eva Ikstena-Strapcāne, Valters Frīdenbergs, Kaspars Ozoliņš, Dāvids Ērenštreits, Laura Vonda, Jana Rubinčika, Diāna Spinu u.c.

 “Iedomājieties, cik bērniem slimnīcā ir skumji, garlaicīgi un dažreiz pat bailīgi. Pat vislabākie ārsti nespēs palīdzēt, kad viņiem ir slikts noskaņojums. Uzlabosim bērniem noskaņojumu un atbalstīsim Dakterus Klaunus!” aicina aktrise un viena no akcijas vēstnesēm Čulpana Hamatova, kura ir arī Krievijas labdarības fonda “Uzdāvini dzīvību!” līdzdibinātāja. 

Dakteri Klauni vairākkārt viesojušies arī bērnu mūzikas programmas “Brīnumskapis” pasākumos, kur viņus iepazinis mūziķis Ingus Ulmanis: “Joks rada otru joku, tad turpat pieskrien trešais, bet ceturtais un piektais liek smieties jau par to, kurš būs sestais. Gribi vai negribi – paliek priecīgāk un veselīgāk. Šo man "Brīnumskapī" iemācīja Kaķītis Laķītis, viņš savukārt to uzzinājis no bērniem slimnīcā, kuri bija satikuši slavenos Dakterus Klaunus. Nu mēs te visi bariņā veselīgi smejamies. Es savus smieklus padodu tālāk un saku: atbalstām prieku, kurš ārstē!”  

Akciju atbalsta arī aktieris Aleksandrs Reva, ar kura sirsnību Latvijas Dakteri Klauni iepazinušies, līdzdarbojoties Bērnu Uzvarētāju spēlēs Maskavā – unikālās sporta sacensībās bērniem, kuri pārcietuši onkoloģiskas saslimšanas: “Es vēlos pateikt divas lietas – smiekli ārstē, un sekojiet manam piemēram, neesiet vienaldzīgi! Uzlieciet sarkano degunu, jo tā jūs atbalstīsiet brīnišķīgu projektu “Dr.Klauns”, kurš dienu no dienas uzlabo bērnu labsajūtu slimnīcās.”

Akcijas “Smiekli ārstē!” atbalsta veidi
“Narvesen” tirdzniecības vietās, ziedojot 1 EUR vai vairāk, dāvanā var saņemt “Dr. Klauna” sarkano degunu.
Ar sarkano degunu var nofotografēties un publicēt foto sociālajos tīklos – hashtag #smiekliarste.
10. oktobrī ar sarkano degunu visi aicināti piedalīties zibakcijā Doma laukumā, Rīgā.
No katras "Food Union" “Limbažu piens” iegādātās piena pakas 1 cents tiek ziedots projekta “Dr.Klauns“ atbalstam.
No katras “Rīgas Miesnieka” jauno “Bērnu cīsiņu” iegādātās paciņas 3 centi tiek ziedoti projekta “Dr.Klauns” atbalstam.
Var zvanīt uz ziedojumu tālruni 90006086 (maksa par zvanu 1,42 EUR) vai arī veikt pārskaitījumu uz akcijas ziedojumu kontu. 

Biedrība Dr.Klauns
Reģ. nr.: 40008199816
Adrese: Tālavas g. 3-74, Rīga, LV – 1029 
Banka: AS SEB banka
Kods: UNLALV2X
Konts: LV43UNLA0050019740644 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas