Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darba vidē balstītu profesionālo izglītību kā pirmie apgūs 113 audzēkņi; Jelgavā - 31

Pilotprojektā par darba vidē balstītu mācību nodrošināšanu ir iesaistījušās sešas profesionālās izglītības iestādes, tādējādi kā pirmie to izmēģinās 113 audzēkņi.

Kā aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), piecas tās padotībā esošās profesionālās izglītības iestādes ir parakstījušas trīspusējos sadarbības līgumus ar uzņēmumiem, bet viena ir pašvaldības profesionālā izglītības iestāde - Jelgavas Amatu vidusskola.

Lai tuvinātu profesionālo izglītību darba tirgus vajadzībām, sākot ar šā gada 1.septembri, vairākas profesionālās izglītības iestādes sāka duālās sistēmas elementu ieviešanu, kas paredz ciešu teorētisko mācību un reālās darba vides sasaisti. Šādus pilotprojektus īsteno Jelgavas tehnikums, Valmieras Profesionālā vidusskola, Rīgas Valsts tehnikums, Ventspils tehnikums un Ogres tehnikums.

Ogres tehnikuma 20 audzēkņi paralēli mācībām attiecīgajās profesionālās izglītības programmās, praktizējoties uzņēmumos, varēs iegūt elektronikas tehniķa, namdara, mēbeļu galdnieka vai maizes un miltu konditorejas izstrādājumu speciālista kvalifikāciju.

Savukārt Jelgavas tehnikumā 16 jauniešiem būs iespēja iegūt autoatslēdznieka kvalifikāciju, bet Rīgas Valsts tehnikumā poligrāfistu amata prasmes apgūs 18 audzēkņi. Tikmēr Valmieras Profesionālajā vidusskolā tekstiliju ražošanas un izgatavošanas speciālista profesiju apgūs 17 audzēkņi.

Ventspils tehnikuma parakstītais trīspusējais nodomu protokols ļaus 27 audzēkņiem apgūt elektronikas tehniķa, mehatronisko sistēmu tehniķa, elektrotehniķa, mašīnbūves tehniķa, kā arī rokas lokmetinātāja (MMA) un lokmetinātāja metināšanā ar mehanizēto iekārtu aktīvās gāzes vidē (MAG) profesiju.

Jelgavas Amatu vidusskolā audzēkņi varēs iegūt ciparu programmas vadības (CNC) darbgaldu iestatītāja kvalifikāciju. Līdz šim pilotprojektā iesaistījušies 15 audzēkņi.

Duālās izglītības modelis paredz elastīgu mācību plānu atbilstoši iegūstamās profesijas specifikai - darba pieredzei uzņēmumā mijoties ar teorētiskajām mācībām izglītības iestādē. Tādējādi pilotprojektos iesaistītajiem audzēkņiem būs iespējams veiksmīgāk apgūt darba tirgū vajadzīgās prasmes un kompetences, kā arī nepieciešamās teorētiskās zināšanas. Tikmēr uzņēmums, iesaistoties šāda mācību modeļa īstenošanā, varēs sagatavot darbiniekus atbilstoši savām vajadzībām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas