Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daudzbērnu ģimenēm – atlaide reģionālajā transportā

No 1. jūlija daudzbērnu ģimenes reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos var braukt ar atlaidi 25 procentu apmērā no biļetes cenas, informē valsts SIA “Autotransporta direkcija” pārstāve Zane Plone. Valdība apstiprinājusi jaunus Ministru kabineta “Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumus”, iekļaujot daudzbērnu ģimenes locekļus kā jaunu braukšanas maksas atvieglojumu saņēmēju kategoriju.

Atlaide tiks piešķirta daudzbērnu ģimenēm, kas ir valsts īstenotās atbalsta programmas “Latvijas Goda ģimene dalībnieces” un ir saņēmušas 3+ Ģimenes karti.

Iegādājoties biļeti vienam braucienam reģionālo maršrutu autobusā vai vilcienā, daudzbērnu ģimenes locekļiem būs jāuzrāda 3+ Ģimenes karte un personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība (ID karte). Saņemt atlaidi no vienas biļetes cenas varēs jebkurš ģimenes loceklis, kurš ir norādīts 3+ Ģimenes kartē.

Apliecību “3+ Ģimenes karte” Sabiedrības integrācijas fondā var saņemt ģimene, kurā persona viena vai kopā ar laulāto aprūpē vismaz trīs bērnus, tostarp arī audžubērnus vai aizbildnībā esošus bērnus. Daudzbērnu ģimenes bērns var būt arī pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ar nosacījumu, ka tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Detalizētāka informācija par iespēju saņemt 3+ Ģimenes karti pieejama interneta vietnē www.godagimene.lv.

Saskaņā ar “Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumiem” valsts pilnā apmērā kompensē braucienus sabiedriskajā transportā gan reģionālās, gan pilsētas nozīmes maršrutos personām ar I un II grupas invaliditāti, savukārt pirmsskolas vecuma bērniem, bāreņiem, politiski represētām personām biļetes cena tiek kompensēta braucienam reģionālajos maršrutos.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas