Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daudzviet upes jau brīvas no ledus, Lielupē ledus izgājis brīvdienās

Turpinoties pavasarīgam laikam, daudzviet Latvijā upes ir brīvas no ledus, vien vietām ir saglabājusies ledus sega ar lāsmeņiem, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

No ledus brīvi atsevišķi posmi ir Rēzeknē, Aiviekstē, Lielajā Juglā, Amatā un Salacā. Arī Ventā pie Kuldīgas un Lielupes augštecē un vidustecē ir palieku piesalas. Tikmēr Lielupē pie Mežotnes, Staļģenes un Jelgavas ledus izgāja pagājušajās brīvdienās, bet Daugavā un Drisā novērojama ledus sega, vietām ledus sega ar lāsmeņiem.

No ledus brīvas ir arī Disna, Dubna, Aiviekste pie Lubānas, Gauja pie Siguldas un Carnikavas, Salaca pie Mazsalacas. Savukārt Daugavas augštecē ledus segas biezums sasniedz 20-39 centimetru biezumu, Ullā pie Promisliem 23 centimetru, Drisā pie Dernovičiem 20 centimetru biezumu, bet pie Daugavpils 34 centimetru biezumu.

Latvijas upēs turpinās arī ūdens līmeņa pazemināšanās ar intensitāti 1-23 centimetru diennaktī. Ledus iešanas laikā ir novērojamas krasas ūdens līmeņa svārstības. Tiek prognozēts, ka tuvākajās dienās turpināsies upju noteces samazināšanās, atsevišķos posmos iespējamas nelielas ūdens līmeņa svārstības. Turpināsies arī pakāpenisks ledus segas sairšanas process.

Ledus segā turpinās veidoties izskalojumi, caurkusumi, piekrastes vaļumjoslas, straujākos upju posmos turpināsies lokālas ledus sakustēšanās un iešana. Tuvākajās dienās turpināsies ledus iešana Lielupē, ledus sega sairs arī upes posmā pie Kalnciema. Iespējamas arī lokālas ledus sakustēšanās un iešanas Daugavā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas