Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dievnami vērs durvis Baznīcu naktī 2

Lai dotu iespēju iepazīt kristīgo konfesiju (luterāņu, katoļu, baptistu, adventistu, metodistu, pareizticīgo un vecticībnieku) baznīcu garīgo un kultūras mantojumu, otro gadu Latvijā tiek organizēta Baznīcu nakts, kas notiks piektdien.

Tajā šogad piedalīsies arī četri mūspuses dievnami – Jelgavas baptistu baznīca, Jelgavas Romas katoļu Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāle, Jelgavas Sv.Annas evaņģēliski luteriskā baznīca un Līvbērzes Sv.Jāzepa baznīca.

Baznīcas durvis vērs ap pulksten 18, bet slēgs – ap pusnakti. 

Jelgavas baptistu draudze (Mātera iela 54) viesus sagaidīs pulksten 18 ar zvanu mūzikas koncertu. Pēc tam pulksten 19 katrs varēs iepazīties ar draudzes vēsturi, apskatīt vēsturiskus attēlus un noklausīties muzikālu svētdienas skolas programmu. Savukārt pulksten 20 klavierkoncertu sniegs pianists Māris Treijs, paredzēts teatralizēts jauniešu uzvedums un instrumentālās mūzikas koncerts draudzes mūziķu izpildījumā. Ap deviņiem iecerēts draudzes kora priekšnesums «Draudze cauri gadu desmitiem», bet no pulksten 22 līdz 23 klātesošie kavēsies sarunās pie tējas, plānotas aizlūgšanas un mūzika.

Savukārt Romas katoļu Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāle (Katoļu iela 11) apmeklētājus ar zvanu skaņām gaidīs jau 17.50. Pulksten 18 paredzēta Svētā Mise, bet pēc stundas – Vissvētākā  Sakramenta svētība. No 19.30 līdz 20.15 klātesošajiem skanēs koncerts un tiks teikta tematiska uzruna par baznīcas vēsturi.

Līdz deviņiem apskatāmi vēsturiski baznīcas mirkļi fotogrāfijās, bet tad Vladimirs Kotovičs ar draugiem izpildīs slavēšanas un pielūgsmes dziesmas. Bet no pulksten 22 līdz 23 tiks runāts par Dievam veltīto personu darbošanās veidu baznīcā. Jāpiebilst, ka reizi stundā varēs piedalīties ekskursijā uz dievnama torni, kur būs iespēja apskatīt tā zvanus.

Visilgāk (līdz pulksten 2 naktī uz sestdienu) būs atvērtas Sv.Annas evaņģēliski luteriskās baznīcas (Lielā iela 22a) durvis. Pulksten 17.50 viesus sagaidīs baznīcas zvanu skaņas, bet septiņos sanākušos uzrunās mācītājs Kaspars Kovaļovs, uzstāsies lektori Valdis Vircavs un Kaspars Cērps. Pēc tam klātesošie varēs klausīties kora mūzikā un ērģeļmūzikā. Ērģelniece Māra Ansonska stāsta, ka uzsvars tiks likts uz lūgšanām un mūziku – visu nakti skanēs slavas un pielūgsmes dziesmas.

Uzstāsies Sv.Annas draudzes koris, kā arī Jelgavas Sv.Vienības draudzes koris, Salgales draudzes liturģiskais ansamblis, vokālais ansamblis «Guns», Evija Mauševica, Solvita Bukšāne, Rasa Vītola, Vilnis Rozentāls, instrumentālisti Ingus Feldmanis (ģitāra), Aleksandrs Akimovs (perkusijas) un citi. M.Ansonska teic – nakts pasākumi baznīcā nav nekas jauns, tie notiek Lieldienās, Ziemassvētkos, tiek arī rīkotas īpašas lūgšanu naktis. 

Līvbērzes katoļu draudzes priesteris Aleksandrs Stepanovs stāsta, ka baznīca ikvienu gaidīs no pulksten 18 līdz pusnaktij. Septiņos sanākušajiem dziedās Juris Vizbulis ar draugiem, pēc tam paredzēts slavēšanas vakars. Visu pasākuma laiku būs pieejama uz ugunskura vārīta tēja.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 4.jūnija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

daumants

tikai traki cilvēki naktīs iet pa baznīcām kapiem muzejiem ko ta gaidīt tālāk bēres kāzas pirtī iešanu naktīs jā šito aktivitāšanas autor uz ātrāko jāspundē trakonamā

pirms 4 gadiem, 2015.06.04 07:34

Indra

Sv.Annas ev.lut. baznīcas mācītājs ir mācītājs no Dieva.Pirms gada nomira mana mamma.Tētis bija pilnīgi apjucis,sagrauts.Pēc sarunas ar mācītāju un aizlūguma par mammu un mums visiem,patiešām pārņēma miers.Un nevajag ķengāties ,Daumant! Neviens jau neliek apmeklēt to,kas pašam liekas pretdabīgi. lai iet tie,kam tas patīk vai šķiet interesanti.

pirms 4 gadiem, 2015.06.04 10:51

Latvijas ziņas