Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobelē gatavojas turpināt pilsdrupu konservāciju un restaurēt 11 muzeja gleznu

Dobeles novada dome nolēmusi Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam iesniegt projektu "Dobeles pilsdrupu konservācijas darbi" ar 12 800 eiro kopējo finansējumu.

Dobeles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Liepa aģentūru LETA informēja, ka ar šo projektu iecerēts apstādināt Dobeles pilsdrupu palasta sienas sagrūšanu un veikt konservāciju sienas fragmentam.

Projekta ilgtermiņa mērķis ir saglabāt pilsdrupas kā nozīmīgu, drošu un pieejamu kultūras vērtību nākamajām paaudzēm, bet īstermiņa mērķis - pārtraukt intensīvo sabrukšanas procesu, veikt Dobeles pilsdrupu stāvokļa stabilizāciju (konservāciju) un atjaunot bojātos pils mūra fragmentus, izmantojot vienkāršus, pamatotus un iespējami ekonomiskus darba un finansēšanas paņēmienus un nodrošinot pēc iespējas plašāku Dobeles pilsdrupu izmantošanu sabiedrības interesēs.

Īstenojot projektu, pilsdrupās tiks veikta konservējamā palasta sienas mūra fragmenta attīrīšana un noskalošana ar ūdeni. Turpināsies bojāto mūra daļu atjaunošana, mūra iztrūkumus aizpildot ar laukakmeņiem cementa kaļķa javā.

Kopējais projekta finansējums plānots 12 800 eiro apmērā, tostarp Valsts kultūrkapitāla fonda kultūras programmas finansējums 3800 eiro apmērā un 9000 eiro pašvaldības finansējums. Projektu plānots īstenot no šā gada 1.maija līdz 31.decembrim.

Dome atbalstījusi arī Kultūras un sporta pārvaldes sagatavoto projektu, kas paredz restaurēt 11 gleznu no Dobeles Novadpētniecības muzeja krājuma.

Dobeles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Liepa aģentūru LETA informēja, ka projekta rezultātā iecerēts veicināt Dobeles Novadpētniecības muzeja krājuma gleznu iekļaušanu muzeja veidotajās izstādēs un ekspozīcijās, saglabāt un pētīt krājuma priekšmetus, kā arī vērst iedzīvotāju uzmanību uz novada kultūrvēsturiskā mantojuma vērtību saglabāšanu, apzinoties tā nozīmīgumu.

Projekta sagatavotāji cer, ka tas veicinās Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu un atjaunošanu, saglabājot un restaurējot Dobeles Novadpētniecības muzejā uzkrātās vērtības par Dobeles novadu.

Kopējais projekta finansējums ir 2974 eiro, ko apstiprināšanas gadījumā pilnībā segs Valsts kultūrkapitāla fonda Zemgales kultūras programmas finansējums.

Projekta gaitā plānota restaurācijas darbu veikšana 11 gleznām. Pirms tam muzejā ir apsekotas krājuma gleznas un atlasīti darbi, kuriem ir nepieciešama steidzama restaurācija. Gleznu saglabāšanās pakāpe ir dažāda. Tām jāveic attīrīšana no putekļiem un citiem netīrumiem, jānovērš deformācijas, kā arī citi darbi, skaidroja Liepa.

Restaurācijas darbus veiks restauratore-meistare Saiva Kuple, kura gleznas ir apskatījusi un devusi savu novērtējumu. Paredzams, ka darbi ilgs aptuveni septiņus mēnešus. Līdz šim restauratore Kuple ir restaurējusi muzeja krājumā esošās mākslinieces Hildas Vīkas gleznas.

Restaurāciju plānots veikt no šā gada 11.maija līdz 1.septembrim.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas