Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dobeles, Auces un Tērvetes novadu pašvaldības kopīgi izvērtēs cūku mēra izplatību

Auces novada pašvaldība kopā ar Tērvetes un Dobeles novadiem nākamajā trešdienā, 20.augustā, plāno sasaukt kopīgo Civilās aizsardzības padomes sēdi, kur paredzēts izvērtēt situāciju un drošību saistībā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatīšanos Latvijā.

Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis aģentūru LETA informēja, ka Civilās aizsardzības padome šīm trim pašvaldībām ir kopīga, tāpēc arī šīs problēmas skatīšot kopīgi. Sēdē iecerēts izrunāt visus ar ĀCM saistītos problēmjautājumus kopīgi ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) speciālistiem.

"Runājot ar mūsu novada cūkkopjiem, esam saņēmuši apliecinājumu, ka jau savlaicīgi tiek veikti nepieciešamie biodrošības pasākumi," pauda Kaminskis.

Kā ziņots, saistībā ar ĀCM izplatīšanos Latvijā valdība 12.augustā apstiprināja grozījumus piecos Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka gan ārkārtas zonas paplašināšanu, gan arī kārtību, kādā izmaksā kompensācijas par mēra dēļ likvidētajām reģistrētajām cūkām.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, straujā ĀCM izplatība var nozīmīgi ietekmēt cūkkopības pastāvēšanu Latvijā, tādēļ noteikts, ka konkrēti biodrošības pasākumi jāsāk īstenot arī tajās cūku novietnēs, kas neatrodas ĀCM ārkārtējās situācijas teritorijā – tas jāizdara ne vēlāk kā līdz 2014.gada 31.oktobrim.

Noteikts, ka PVD organizēs cūku sugas dzīvnieku piespiedu nogalināšanu un iznīcināšanu novietnēs, kurās dzīvnieku īpašnieks noteiktajā termiņā nav īstenojis biodrošības pasākumus un nodrošinājis dzīvnieku nokaušanu. Minētajiem dzīvnieku īpašniekiem netiks izmaksāta kompensācija par nokautajiem dzīvniekiem.

Savukārt novietnēs, kuras tiks izveidotas vai tajās plānos ievest cūkas pēc 2014.gada 31.augusta, un novietnēs, kurās nokaus cūkas, dzīvniekus varēs ievietot tikai tad, ja novietnē būs īstenoti biodrošības pasākumi un saņemta PVD atļauja cūkas ievest.

Grozījumi arī precizē atsevišķus veicamos biodrošības pasākumus, lai novērstu nosacījumu interpretāciju.

Savukārt noteikumi "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" nosaka ĀCM ārkārtējās situācijas teritorijas paplašināšanu, līdz ar to ārkārtas zonā noteikta 21 novadā – Vārkavas, Līvānu, Viļānu, Cēsu, Amatas, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Gulbenes, Cesvaines, Ērgļu, Madonas, Lubānas, Kokneses, Pļaviņu, Krustpils, Varakļānu, Salas, Viesītes, Jēkabpils, Aknīstes un Ilūkstes novadā.

Tāpat ārkārtas zona noteikta piecu novadu atsevišķos pagastos – Ogres novada Ķeipenes, Taurupes, Mazozolu, Madlienas, Meņģeles un Krapes pagastā; Jaunjelgavas novada Seces, Staburaga un Sunākstes pagastā; Daugavpils, Preiļu un Riebiņu novadā un četrās pilsētās – Jēkabpilī, Daugavpilī, Valmierā un Rēzeknē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas